ЦСКА сътвори вълнуващ мач - бе близо да изпусне преднина от 4 гола срещу 10 от Хасково (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА надви с 4:2 опашкаря Хасково като гост в мач от 15-ия кръг на "А" група. Червените поведоха с 4:0 до 57-ата минута след попадения на Антон Карачанаков, Луис Соарес и Сержио Буш, разписал се на два пъти, а между втория и третия гол домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Майкъл Тевия.

Последва тотално отпускане в армейските редици и десет минути преди края резултатът бе намален до 2:4 след попадения на Педро Еуженио и Деян Лозев. Дори това не трогна футболистите на Стойчо Младенов, които продължиха да играят лежерно и за малко щяха да платят солена цена, тъй като Хасково можеше да върне поне още един гол. Първо реферът спря опасна атака на домакините с несъществуваща засада, а в 90-ата минута шут на Ничев не намери целта.

Срещата започна със здрава битка в центъра на терена. Първият удар бе в 6-ата минута, когато Венци Василев стреля с глава след центриране на Карачанаков от фаул, но твърде слабо и в аут.

След четвърт час игра червените откриха резултата. Антон Карачанаков стреля от фаул, топката рикошира в гърба на човек от стената и след недобра намеса на домакинския страж Боян Пейков влетя в неговата мрежа - 1:0 за ЦСКА.

Хасково - ЦСКА

В 21-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Тогава Карачанаков пусна към Соарес по лявото крило, той от своя страна върна с пета към Венци Василев. Левият бек на армейците подаде отново към Карачанаков, който стреля, Пейков спаси, но при добавката Буш вкара на празна врата. Със заслуга за попадението бе и Ничев, който забрави да се изтегли и по този начин покри засадата.

В 28-ата минута пред Хасково се откри добра възможност да върне едно попадение, но Чепилов стреля в аут.

Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Майкъл Тевия, който изрита без топка Борис Галчев.

Останали с 10 човека домакините заиграха по-добре и в 40-ата минута пред Педро Еуженио се откриха два шанса за гол. Първо полузащитникът за малко не отбеляза останал очи в очи с Дивиш, а секунди по-късно стреля силно от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Четири минути след почивката ЦСКА поведе с 3:0. Голът вкара Луис Соарес, който се възползва от грешка на капитана Иван Скерлев и технично реализира в долния десен ъгъл на Пейков.

В 57-ата минута Соарес се пребори за една топка със Скерлев и изведе Буш сам срещу вратаря. Нападателят на червените стреля без забавяне, вкарвайки четвърти гол за ЦСКА и десети за него в "А" група.

След час игра резултатът можеше да набъбне още, когато Галчев стреля и след рикошет топката като по чудо не попадна за пети път в мрежата на Хасково.

От тук до края на двубоя последва тотално отпускане в редиците на гостите, което можеше да им изиграе лоша шега.

В 73-ата минута домакините успяха да върнат един гол. Това стори Педро Еуженио, който получи топката отляво близо до центъра на терена, преодоля футболист на армейците, влезе навътре и след брилянтен фалцов изстрел с десния крак прехвърли Дивиш.

В 80-ата минута резервата Деян Лозев се възползва от центриране на Ничев отдясно и вкара след летящ плонж с глава за 2:4.

Малко по-късно реферите спряха с несъществуваща засада опасна атака на Хасково, при която Чепилов се откъсна леко вляво в наказателното поле на ЦСКА. Последното по-интересно положение бе в 90-ата минута, когато Ничев стреля силно с десния крак, но не намери целта.