Голям гол на Абало при бой на Лудогорец над 10 "смърфа" (видео)

Отборът на Лудогорец победи с лекота Локомотив (Пловдив) с 2:0 в последен мач от 15-ия кръг на "А" група. Първото попадение реализира Даниел Абало в 33-ата минута. В 58-ата Хамза покачи на 2:0, след като се разписа от дузпа. Тунизиецът бе съборен от Йордан Господинов в наказателното поле, за което стражът получи червен картон.

Наставникът на българския шампион Георги Дерменджиев промени традиционната схема на игра. Спецът заложи на един дефанзивен халф. До този момент Лудогорец играеше с двама вътрешни полузащитници.

В тази среща Лудогорец даде жертва. Абало бе заменен в 74-ата минута заради контузия като има съмнение за скъсани връзки.

В състава на домакините се завърна централния защитник Александър Барт, който  си партнираше с Георги Терзиев.

Лудогорец диктуваше събитията на терена през цялото игрово време и записа заслужен успех. Възпитаниците на Дерменджиев пощадиха своя опонент след като създадоха поне 7-8 чисти голови положения, които пропуснаха, тъй като подхождаха доста аристократично.

В 15-ата минута "орлите" създадоха чисто положение. Жуниор Кайсара върна топката в наказателното поле към Марселиньо, който оставен непокрит шутира, но не уцели вратата.

Две минути по-късно Юнес Хамза изкочи на удобна позиция на няколко метра от Йордан Господинов, но не успя да намери свой съотборник и пропиля изгодната ситуация.

В 22-ата минута Дани Кики пробва късмета си с удар по диагонала, но Владислав Стоянов бе заел добра позиция и спаси.

Секунди по-късно Върджил Мисиджан стреля на сантиметри от страничния стълб.

В 24-ата минута Мисиджан пропусна сам срещу вратаря.

Масивният натиск на "зелените" продължи с пълна сила. В 30-ата минута Марселиньо изведе Хамза очи в очи със стража на гостите. Нападателят прати кълбото в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

В следващата минута "орлите" направиха поредния си пропуск. Марселиньо уцели вратаря от няколко метра, а при добавката Вандерсон от няколко метра необезпокояван шутира високо над напречната греда.

Първото попадение реализира Даниел Абало в 33-ата минута. Кайсара подаде към испанеца, който се освободи майсторки след финт с пета, и с фамозен удар не остави шанс на Господинов.

В самия край на първата част Абало изведе Хамза сам срещу стража на гостите, но тунизиецът си пое дълго топката и пропусна да вкара втори гол.

Второто полувреме отново стартира с опасност пред вратата на "смърфовете". В 52-ата минута Хамза напредна по крилото отдясно и намери Абало, който от чиста позиция не успя да реализира.

В 58-ата Хамза покачи на 2:0, след като се разписа от дузпа. Тунизиецът излезе сам срещу стража Господинов, който го събори и реферът отсъди най-тежкото наказание. Вратарят бе изгонен заради постъпката си. Потърпевшият застана зад топката и бе точен.

В 85-ата минута Мисиджан подаде към Жуниор Кишада, който от няколко метра стреля право в ръцете Александър Витанов.

В следващата атака Георги Терзиев също имаше отлична възможност да запише името си сред голмайсторите, но и той нямаше късмет.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 2:0