Локо (Сф) пак удари Славия, феновете скочиха на Венци Стефанов (галерия)

Отборът на Локомотив (София) отново удари Славия в столичното дерби от 15-ия кръг на “А” група. “Железничарите” победиха с 2:1 на стадион “Овча купел”, като постигнаха трета поредна победа над “белите” в първенството. Даниел Генов (43) и Ламжед Шехуди (84) бяха точни за гостите, а Душан Савич (48) се разписа за домакините.

Веднага след срещата всички фенове на Славия нападнаха играчите и ръководството, като поискаха оставки. "Вън от Славия", скандираха феновете, като сериозни обиди не липсваха и към Венцеслав Стефанов.

Първата опасност в срещата бе за домакините, но Мишел Платини стреля в аут от пряк свободен удар в 7-ата минута. Последваха две страхотни спасявания на Божидар Митрев, който първо изби силен изстрел на Радослав Василев, а след това спаси негов удар с глава, насочен към горния ляв ъгъл.

"Белите" имаха претенции за дузпа след удар на Чавдар Янков и игра с ръка на Александър Бранеков. Платини направи невероятен пропуск в 16-ата минута, когато от три метра стреля високо над вратата. Костадин Дяков отправи поредния удар, а Митрев отново спаси в 18-ата минута.
В 27-ата минута Емил Петров изби в корнер удар от фаул на Бранеков. При последвалото центриране Шехуди с глава от няколко метра, оставен непокрит, пропусна да даде аванс на "железничарите".
Гол на Локомотив бе отменен в 32-ата минута. Шехуди с глава, след центриране от фаул, прати топката в мрежата, но секунди преди това първият асистент Димитър Добромиров вдигна засада. Попадение в срещата все пак падна в 43-ата минута, след като Славия намали обороти от първите 20 минути.
Дясното крило Даниел Генов бе точен от няколко метра след подаване на Камен Хаджиев, който проби отляво. На полувремето феновете на домакините изпратиха с освирквания играчите си, а Венци Стефанов влезе в съблекалнята на почивката.
Това даде резултат и още с подновяването на играта "белите" стигнаха до гол. Точен бе Душан Савич в 48-ата минута отблизо. Последва доста скучно полувреме, в което положения липсваха и пред двете врати. Иван Колев пусна Фернандо да Силва и Карлос Фонсека, които разочароваха с изявите си.
Така се стигна до 84-ата минута, когато Шехуди получи топката с гръб към врата на Петров в една от редките атаки на Локо, преодоля вратаря и от малък ъгъл вкара за 1:2. До края на двубоя домакините опитаха натиск, но Митрев спаси всичките центрирания и до промяна не се стигна.
Славия записа осма загуба, а бездушната игра през второто полувреме изкара извън нерви феновете, които обиждаха в продължение на няколко минути ръководството и в частност Венци Стефанов. Поражението остави "белите" на 10-о място с 13 точки, докато Локомотив са вече пети с 23 след седмия си успех.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!