Левски изпусна Локо (София) при дубъла

Отборите на Левски и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 14-ия кръг от Юношеската група до 21 години. Двата тима изиграха доста здрав двубой с положения и пред двете врати, но "сините" трябва да съжаляват повече за изпуснатите две точки, тъй като през втората част бяха отборът, който повече търсеше успеха.

"Железничарите" откриха резултата в 10-ата минута, след като Димитър Велковски вкара с отличен удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на вратаря Александър Любенов. В 37-ата обаче Антон Огнянов изравни за "сините". Крилото опита центриране отляво, но топката се насочи към вратата и изненада Кристиян Кацарев. Малко след това Левски можеше да обърне резултата в своя полза, но удар с глава на Валентин Добревски след центриране на Мартин Сандов мина покрай вратата.

През втората част Левски наложи натиск и можеше да стигне до успеха, но липса на концентрация в завършващата фаза изигра лоша шега на "сините". Най-чистото положение бе пропуснато от Илия Димитров, който получи пас от Огнянов, но ударът му бе спрян от голлинията. Попадение на централния нападател пък бе отменено заради засада.

За момента преди изиграването на всички мачове от кръга Левски заема шеста позиция с 18 точки, докато Локомотив е десети с 14.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1
0:1 Велковски (10)
1:1 Огнянов (37)