Без победител в дербито на Бретан

Отборите на Нант и Рен завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 12-ия кръг на Лига 1. Домакините бяха доста по-активният тим в дербито на Бретан, но гостите съумяха да вземат точка при визитата си на "Ла Божоар".

Резултатът бе открит от Рен още в четвъртата минута на мача, след като Шейх М'Бенг изведе отлично Педро Енрике сам срещу вратаря и бразилецът успя да вкара. В средата на първата част обаче Нант стигна до равенството. При едно изпълнение на фаул Силван Арман имаше нещастието с глава да прати топката в собствената си врата. През втората част Нант имаше сериозно териториално предимство, но не успя да го материализира. Рен пък действаше на контраатака и успя да вкара топката в мрежата, но голът на Хабиб Хабибу бе отменен заради засада.

След поделението точки Нант остава на пето място с актив от 20 точки. Рен пък е 11-и с четири по-малко.