Тенчо Тенев: Можеха да ни сочат с пръст, че сме ритали Лудогорец преди Базел

Наставникът на Марек Тенчо Тенев призна, че не знае защо бранителите му са решили да играят по един определен начин след почивката на мача с Лудогорец, спечелен от "орлите" с 4:0. Домакините от Дупница завършиха двубоя без нито един жълт картон.

"Загубата е неприятна. Първите два гола предрешиха мача и Лудогорец заиграха, както си искат. През второто полувреме не ми харесаха засадите. Не знам защо защитниците избраха този метод и това ни донесе нови голове в нашата врата. Класата на Лудогорец бе решаваща.

Има разлика в класите, разбира се. Те боравят по-бързо с топката. Респектирани бяхме. Лудогорец във вторник има мач от Шампионската лига, а ако тръгнем да ги ритаме и пак загубим, всички ще кажат: "Гледай ги тези как ритат Лудогорец". А и аз не съм привърженик на грубия футбол", каза Тенев след срещата в Дупница.