Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Локо Сф гази за Купата

Локомотив (София) спечели с 4:1 гостуването на Ботев (Гълъбово) в първи 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България и обезмисли срещата-реванш, която е предвидена за 3 декември в столичния квартал "Надежда".

Две попадения за червено-черните отбеляза Ранджелович, а по веднъж се разписаха Том и Шехуди, който преди това си бе вкарал и автогол.

Срещата започна с натиск на софиянци. Той даде резултат още в 11-ата минута, когато Даниел Генов центрира от фаул и Марко Ранджелович с глава разстреля Георгиев за 1:0 за Локо.

Ботев успя да изравни в 29-ата минута след автогол на резервата Шехуди, заменил малко по-рано контузения Преслав Йорданов. При центриране от фаул и разбъркване той забоде топката в собствената си врата.

В 33-ата минута Локо Сф отново поведе с второ попадение на Ранджелович. Този път сърбинът засече с крак центриране от фаул.

В 39-ата минута Том вкара трети гол за Локо Сф. При бърза контра на столичани Романов изведе бразилеца в изгодна позиция и той направи 1:3.

Крайното 4:1 за Локомотив оформи Шехуди след бърза атака в 48-ата минута - 1:4. До края на срещата железничарите имаха възможност драстично да увеличат своята преднина, но на три пъти гредите ги лишиха от това след удари на Том, Васев и Манолов.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:4

0:1 Ранджелович 11
1:1 Шехуди 29-авт.
1:2 Ранджелович 33