Рен задълбочи кризата в Лил

Отборът на Рен победи с 2:0 Лил в мач от Лига 1 и така нанесе трето поредно поражение на "кучетата" във френския шампионат. Попаденията за бретанците паднаха след почивката, като точни бяха Хабиб Хабибу и Абудлай Дукуре. Много силен мач за домакините направи крилото Пол-Жорж Нтеп, който подаде и за двете попадения и постоянно тормозеше отбраната на съперника.

След нулево първо полувреме, в което и двата тима имаха по няколко положения за гол, резултатът бе открит веднага след почивката. Нтеп напредна по лявото крило и центрира към Хабибу, който засече с глава топката в мрежата. В 54-ата минута Рен поведе с 2:0. Нтеп отново навлезе в наказателното поле и намери Дукуре, който с премерен удар я прати за втори път в мрежата. До края на мача Лил се опита да наложи натиск, но домакините отново имаха по-чисти положения за гол, но Кямил Гросицки и Нтеп пропуснаха да направят успеха на тима си още по-убедителен.

С новата си загуба днес Лил се смъкна до десета позиция в класирането с актив от 15 точки. Толкова има и Рен, но бретанците са с по-добра голова разлика и заемат девета позиция.