Черно море удари Хасково - новакът в "А" група се превръща във фаворит за изпадане

Отборът на Черно море надигра с 1:0 Хасково като гост в мач от 11-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в двубоя вкара Иван Коконов в средата на втората част.

Преди почивката домакините бяха малко по-добри от своя съперник, но не успяха да материализират своето предимство, което се изрази в два опасни шута.

Първо в 31-та минута Дончо Атанасов нахлу в наказателното поле и стреля, но в аут. Десет минути по-късно и Емил Ангелов опита да вкара, но изстрелът му не намери целта.

В началото на втората част Мартин Ковачев можеше да открие резултата в полза на Хасково, но стреля над напречната греда след центриране на Джихад Кямил.

Постепенно гостите от Варна се активизираха и в 58-та минута застрашиха сериозно домакинската врата, но Николай Банков спаси. Само две минути по-късно Дос Сантос опита да вкара със задна ножица, но стражът на Хасково отново се справи блестящо.

Натискът на Черно море даде резултат в 66-та минута, когато извеждащо подаване на Дос Сантос намери Иван Коконов, който се пребори с бранител на домакините и след техничен изстрел откри резултата - 1:0 за Черно море.

До края на срещата футболистите на Никола Спасов затвориха играта и не допуснаха положения пред Георги Китанов, което им осигури ценни три точки, с които се затвърдиха на осмото място в "А" група, на шест точки от зоната на изпадащите.