Гол в последната секунда върна Бордо на върха

Отборът на Бордо победи с 2:1 Рен с гол буквално в последната секунда на мача. Двата тима си вкараха три гола в последната четвърт на срещата за крайния успех на жирондинците. Първо резервата Уахиб Хазири откри в 73-ата, когато довкара топката от голлинията след пробив на Тома Туре. Скоро обаче гостите изравниха чрез Хабиб Хабибу, който също влезе като резерва. Нападателя довкара една избита от Седрик Карасо топка. В последната минута на мача обаче Туре ознаменува добрата си игра с победен гол след удар в горния ляв ъгъл на Беноа Костил.

С победата днес Бордо се изкачи отново на върха на класирането на Лига 1. Жирондинците събраха 17 точки от осем мача. По-късно днес Марсилия може да се върне на първото място, ако победи или завърши наравно със Сент Етиен. Рен пък е на 13-о място с осем точки.