Ботев смачка Локо - 19-годишен талант е новият герой в дербито на Пловдив (видео+галерия)

Ботев надигра с 2:0 Локомотив в 97-то дерби на Пловдив, с което изравни победите в този сблъсък на ниво "А" група и двата отбора вече имат по 35 успеха. Над всички в тази среща бе 19-годишният талант на канарчетата Цветелин Чунчуков, който вкара първото и подаде за второто порадение. То бе реализирано от капитана Иван Цветков, който изигра своя мач №100 в "А" група.

През първите 20 минути канарчетата имаха надмощие и атакуваха по-опасно от своя противник, но чистите голови положения липсваха.

Така се стигна до 27-та минута, в която Ботев осъществи отлична комбинация, след която Лъчезар Балтанов излезе сам срещу вратаря и стреля силно, Стойчев спаси, но след акробатична добавка Цветелин Чунчуков откри резултата - 1:0 за канарчетата.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 1:0

Локо опита да отговори чрез Мартин Камбуров, който стреля добре от фаул, но над напречната греда.

В 43-та минута Божидар Васев изведе отлично Чунчуков зад гостуващата отбрана, но таранът на канарчетата не успя да си спре топката, с което пропиля обещаващата атака.

В началото на втората част Ботев отново бе по-активният отбор. В 53-та минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка след комбинация Цветков - Огнянов, но реферът Станислав Тодоров правилно прецени, че бранител на смърфовете не е нарушил правилата и остави играта да продължи.

Само две минути след тази ситуация канарчетата поведоха с 2:0. След центриране от фаул и последвал удар на Йордан Христов извън наказателното поле вратарят на Локо Божидар Стойчев не се намеси добре. От това се възползва Чунчуков, който я отне и с шпагат подаде към намиращия се на празна врата Иван Цветков, за когото не бе проблем да удвои резултата.

Секунди по-късно Чунчуков стреля с глава, но покрай лявата греда.

В 72-та минута Йордан Христов организира отлична атака, нахлу навътре към терена и достигайки пред наказателното поле на смърфовете изведе с перфектен пас нахлуващия на скорост Балтанов. Халфът стреля силно, ала топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 85-та минута Ботев имаше пореден шанс да вкара трети гол. Резервата Галешич извде Огнянов, който се засуети в наказателното поле на Локо, но все пак успя да я върне към босненеца. Той от своя страна стреля технично с левия крак, а шутът му срещна напречната греда.

До края на срещата футболистите на Велислав Вуцов заложиха на сигурна игра в отбрана и без проблем удържаха своята преднина от два гола.