Резервите на Гонзо измъкнаха Левски в края (видео+галерия)

Най-старото столично дерби между Левски и Славия на празния стадион “Георги Аспарухов” бе спечелено с 2:0 от домакините в края на срещата. Резервите, пуснати в игра от Георги Иванов-Гонзо - Роман Прохазка (85) и Антонио Аниете (93) с гол-шедьовър, донесоха четвъртия успех на “сините” този сезон.

Така 26-кратните шампиони на България спряха черната си серия срещу "белите" на "Герена" и след повече от три години (август 2011) стигна до успеха, като вече имат 13 точки.

Новият треньор на Славия Иван Колев бе подредил добре тима си, а най-добре се представи дебютантът в защитата Фернандер Касай, който не остави шансове на Валери Домовчийски. Въпреки това "белите" записаха пета поредна загуба в първенството и останаха с едва пет точки.

Новото попълнение на Левски Наджиб Амари дебютира от първата минута, а на вратата се завърна Пламен Илиев, който също направи дебют за този сезон и бе общо четвърти вратар за "сините" в първите осем кръга.
След осем минути игра Илиев трябваше да се намесва в рамките на няколко секунди, когато първо изби удар на Жереми Манзоро, а след това и Мичел Бургзорг.
Емил Петров пък трябваше да показва рефлекс при бомбен удар на Амари в 11-ата минута. В 23-ата минута Бедоя изведе Амари сам срещу Петров, но вратарят с крак изби, а след това Домовчийски пропусна. До края на почивката чисти положения липсваха.
В 48-ата минута Георги Сърмов от фаул стреля силно, но Петров отново блестящо спаси с една ръка. В 57-ата минута отново Петров спаси, като този път Амари стреля добре от границата на наказателното поле.
Антонио Аниете замени Амари в 65-ата минута. В 73-ата минута Петров не се прадстави добре при удар на Педро, а след това Аниете от два метра на празна врата прати топката в тялото на вратаря, вместо да я прати в мрежата. Иванов пусна своята златна резерва през този сезон Прохазка, който отново се оказа печелившия коз.
Хубава подаване на Минев изведе Педро, който центрира остро отляво и словакът засече топката в мрежата за 1:0 в 85-ата минута. Това бе негов втори гол за "сините". Последва натиск на Славия, а Пламен Илиев трябваше да се намесва на два пъти при статични положения.
При отлична контраатака Аниете бе изведен в 93-ата минута и с феноменално изпълнение от над 20 метра прехвърли Петров, като прати топката в горния му ляв ъгъл. Това бе първи гол за испанеца.
Интересното е, че всичките 13 точки на Левски са спечелени при домакинства, като всичките голове са отбелязани след почивката, а в последните три успеха те идват в последните пет минути или в продълженията.
Мачът на стадион "Георги Аспарухов" се игра пред празни трибуни заради наказанието на Левски, което изтече днес. Изненадващо на "Герена" се появи президентът на "белите" Венцеслав Стефанов.
Следващият кръг Левски гостува на Хасково, а Славия ще търси прекъсване на черната си серия в първенството срещу Черно море на "Овча Купел". Тимът на Колев е допуснал гол във всичките осем мача от началото на сезона.