ДИТ Спорт продължва да гази при юношите до 17 г.

Частната софийска школа ДИТ Спорт победи с 2:0 Черно море като гост в едно от дербитата на 5-ия кръг в Елитната юношеска група до 17 години и остава начело в класирането с пълен актив. След поражението варненци се смъкват от трето на 6-о място. Централният защитник Даниел Иванов и плеймейкърът Георги Русев вкараха за ДИТ преди почивката, а до края на мача Черно море се отчете с греда, но не стигна до гол дори.

На втора позиция излезе Берое, който отнесе без особени проблеми Чавдар (Етрополе) с 3:0 и събра 12 точки.

Както се знае, ДИТ беше включен административно без спортно право в групата, което наложи увеличаването й на 18 отбора. ЦСКА се наложи с 2:1 като гост над Левски във вечното дерби при 17-годишните и вече заема 3-а позиция с 11. Ботев (Пловдив) пък срази с 2:0 Лудогорец и се изкачи на 4-о място с 10.

След две поредни домакински загуби Черноморец стигна до победа - 1:0 над Локомотив (Пловдив), на неутралния терен в Първомай. В 53-ата минута Живко Жеков донесе успеха на акулите след отличен пробив и пас на Радостин Неделчев. Отлично като централен защитник пък заигра капитанът Иван Стоянов. Локомотивци изтърпяха първия мач от наказанието лишаване от домакинство за 3 срещи заради прекратения двубой с ЦСКА.

Черно море (Варна)- ДИТ Спорт (София) 0:2
Ботев (Пловдив)- Лудогорец (Разград) 2:0
Литекс (Ловеч)- Славия 3:2
Векта (Пловдив)- Видима-Раковски 2:1
Левски- ЦСКА 1:2
Верея (СТ.Загора)- Локомотив (София) 0:2
Локомотив (Пловдив)- Черноморец 0:1
Берое (Ст.Загора)- Чавдар (Етрополе) 3:0