Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Божинов измъкна Левски в последната секунда (видео+галерия)

Отборът на Левски измъкна второ поредно домакинство в последните секунди на мача. “Сините” надвиха много трудно Черно море с 1:0 в първия мач от 7-ия кръг на “А” група пред празните трибуни на “Георги Аспарухов” с гол на Валери Божинов в 93-ата минута. Нападателят бе точен от дузпа, която бе свирена за нарушение на Живко Атанасов срещу Луис Педро.

Именно холандецът с гол в 93-ата минута донесе победата над Ботев (Пловдив) с 2:1 в предното домакинство.

Левски победи трудно Черно море с дузпа в краяч Валери Божинов се появи на терена в 78-ата минута, като веднага раздвижи безидейния тим на Георги Иванов-Гонзо. Първо в 80-ата минута Луис Педро изпусна най-чистото положение пред Георги Китанов, а в 86-ата минута Божинов от фаул удари гредата. Секунди преди края се нагърби с изпълнението на дузпата и отбеляза своя първи гол за този сезон и общо 8-и за столичани в своя 20-и мач.

Георги Иванов-Гонзо бе направил три промени след загубата от Литекс с 0:3. Кристиян Наумовски, Роман Прохазка и Валери Домовчийски започнаха за сметка на Александър Любенов, Стефан Велев и Валери Божинов. Луис Педро с глава пропусна да вкара от два метра, след като с плонж заби топката в земята, а след това коженото кълбо прехвърли горната греда на Георги Китанов. Последва още едно положение за Педро, след което Симеон Райков застраши Наумовски. Последният изпусна топката при удар на крилото, а след това Георги Божилов стреля силно, но стража изби.

През второто полувреме Левски започна да натиска повече, но удари на Владимир Гаджев и Луис Педро бяха спасени от Китанов. Педро пропусна сам срещу вратаря в 80-ата минута, а в 86-ата Валери Божинов удари гредата от фаул. Нападателят се появи 12 минути преди края на мястото на Валери Домовчийски.
В третата минута на даденото продължение Луис Педро се откъсна отдясно. Живко Атанасов го повали в наказателното поле и Ивайло Стоянов отсвири дузпа. Защитникът бе изгонен, а Божинов застана зад бялата точка и с точно изпълнение донесе третата победа на Левски.
Двубоят бе наблюдаван от Димитър Димитров-Херо, който след срещата проведе дълъг разговор с Георги Иванов. Въпреки очакванията да води тима още срещу Славия в следващия кръг, бургазлията обяви, че първоначалната угоровка остава в сила и той ще застане начело на Левски след Нова година.