Тулуза наказа Лион

Отборът на Тулуза победи с 2:1 Лион в мач от втория кръг на Лига 1. "Виолетовите" показаха повече достойнства на терена и логично се поздравиха с успеха.

Резултатът бе открит от Жан-Даниел Акпа Акпро, който в десетата минута се възползва от пас на Оскар Трехо и откри. В самия край на първото полувреме Тулуза удвои. Нападателят Висам Бен Йедер изненада Антони Лопеш с отличен пряк свободен удар и направи 2:0. След почивката "хлапетата" се опитаха да стигнат до някакъв обрат, но се добраха само до почетно попадение, дело на Александре Лаказет, който се озова на стрелкова позиция след пас на резервата Мохамед Ятара.

Така Лион не успя да продължи добрия старт на шампионата след победата с 2:0 над Рен преди седмица, докато Тулуза се поправи след загубата с 2:3 от Ница.