Кошмарът Мура надвисна над ЦСКА и Стойчо Младенов (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА направи грешна стъпка в Лига Европа. "Червените" завършиха 1:1 със Зимбру в първи мач от втория предварителен кръг на ЛЕ, който се проведе пред около 8 000 зрители на стадион "Васил Левски".

По този начин кошмарът Мура от преди няколко години надвисна над ЦСКА и Стойчо Младенов, когато под ръководството на наставника "армейците" отпаднаха от скромния словенски тим. Тогава в първия мач ЦСКА направи 0:0 като гост, а реваншът завърши - 1:1.

В първите минути на днешната среща червените бяха по-активния отбор. Първо Бергонси стреля от удобна позиция, но над вратата, а после Иван Стоянов шутира, но Русу улови.

В 8-та минута и Венци Василев опита да вкара с бомбен шут от 25 метра, но макар и с леки колебания стражът на гостите изби в корнер.

ЦСКА -  Зимбру 1:1
В 17-та минута армейците като по чудо не откриха резултата. Тони Силва проби отдясно и пусна прострелна топка успоредно на голлинията, но малко не достигта на Аурелиан Йоаким да я изпрати в мрежата на Зимбру. Преди това гостите от Молдова бяха осъществили опасна контраатака, която за късмет на червените не бе завършена по най-добрия начин.

В 24-та минута Павлючек засече с глава центриране от фаул, но стреля в аут. ЦСКА отговори подобаващо три минути по-късно. Маркиньос отне топката в центъра на терена, финтира бранител пред наказателното поле на гостите и стреля силно, но Русу изби. При добавката Йоаким отправи техничен шут по земя, но малко не му достигна да реализира.

В 31-та минута молдовците поведоха в резултата. Дедов центрира от фаул и Алексеев с глава откри резултата.

Четири минути по-късно Стойчо Младенов извърши принудителна смяна като на мястото на Тони Силва в игра се появи Антон Карачанаков. Крилото на армейците бе откаран с линейка за преглед, а съмненията са за извадено рамо. Пет минути преди края на първата част пред Йоаким се откри нова възможност да отбележи, но нападателят стреля над гредата.

Нищо обаче не бе в състояние да спаси молводците в 41-та минута, в която Венци Василев центрира отляво към непокрития Карачанаков, който с шут от 2-3 метра изравни.

В първия четвърт час след почивката играта бе равностойна и без положения пред двете врати.

В 65-та минута Антон Карачанаков отправи добър изстрел от фаул, но Денис Русу отново се намеси добре и изби в корнер.

В 86-та минута Зимбру отново можеше да поведе, когато резервата Гросу овладя топката след грешка на червената отбрана и стреля силно, но нацели лявата греда. Армейците отговориха с шут на Галчев, който излезе в аут.

В края на срещата червените наложиха надмощие и в даденото от рефера четириминутно продължение можеха и да се поздравят с успех. Карачанаков отправи шут от 20 метра, който максимално затрудни молдовския страж. При добавката обаче Крачунов и Йоахим не се разбраха и в крайна сметка някой от двамата стреля над напречната греда.

ЦСКА - ЗИМБРУ 1:1

0:1
Алексеев 31
1:1 Антон Карачанаков 41

ЦСКА: Якуб Дивиш, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Кристиян Супусепа, Венцислав Василев, Стивън Съндей (46-Мартин Камбуров), Еденилсон Бергонси, Иван Стоянов (61-Борис Галчев), Тони Силва (35-Антон Карачанаков), Маркиньос, Аурелиен Йоахим

ЗИМБРУ: Русу, Бугру, Джардан, Время, Ерхан, Павлючек, Антон (45-Потирниче), Климович, Чептине, Дедов, Алексеев (82-Гросу)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Климович, Джардан, Время (Зимбру)
СЪДИЯ: Баръш Шишмек (Турция)
СТАДИОН: "Васил Левски", София

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!