Новият вратар на ЦСКА може да се похвали с вкаран гол

Новият вратар на ЦСКА Якуб Дивиш може да се похвали с факта, че въпреки поста си, има на сметката си реализиран гол в официална среща. Освен това 27-годишният чех е бивш младежки национал на родината си, а също така е бил част и от юношеските национални гарнитури.

195-сантиметровото попълнение на "армейците" бележи за втородивизионния Спарта (Кърч), където е под наем през 2008 година. Случката се разиграва в мач срещу Усти над Лабем - Дивиш бележи изравнителния гол за своя отбор в последната минута за крайното 2:2.

Започва кариерата си в Славия (Прага), като дори пази в мач срещу Аякс от турнира за Купата на УЕФА през 2008 година.

След това изкарва периоди под наем в Славой (Вишеград), Спарта (Кърч) и Татран (Прешов), преди Татран да откупи правата му през 2010 година. Именно за този отбор изиграва най-много мачове - 88 в рамките на три години. През 2011 е пратен под наем в шотландския Хибърнин, а миналия сезон изиграва 16 мача за Млада (Болеслав) в Чехия.