Ботев (Враца) започна с победа контролите

Ботев (Враца) започна с успех контролите от подготовката си за новата кампания на „Б” футболна група. Около 150 зрители видяха в събота на стадион „Христо Ботев” във Враца убедителното 4:1, с което тимът на Викторио Павлов започна проверките. Противник на врачани беше частният клуб от София - Елит.

Мачът започна с атаки към двете врати, при които Румен Рангелов за домакините и Неделин Асенов за гостите можеха да се разпишат, но не успяха. След това се развихри Румен Рангелов, който вкара 2 гола в рамките на 6 минути. Централният нападател на Ботев откри резултата в 30-ата мин., когато Марио Янков му подаде топката с глава и Рангелов също с глава опъна мрежата за 1:0. В 36-та мин. пробив на Руслан Куанг отдясно завърши с точно центриране и Рангелов отново с глава вкара за 2:0. Секунди преди почивката Рангелов подхвана остра контраатака, стигна до аутлинията и върна топката за Георги Стоичков, а юношата на Левски технично я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на гостите за 3:0. За врачани в този мач играха още юношата на Черно море Ивелин Лазаров, възпитаниците на школата на Левски Доминик Аврамов, Марио Янков и Георги Стоичков.

След почивката врачани продължиха да доминират на терена и логично стигнаха до ново попадение. В 68-та мин. резервата Емануил Борисов беше покосен в наказателното поле и реферът Росен Гановски отсъди дузпа, която капитанът на домакините Цветомир Валериев очаквано превърна в гол за 4:0. Крайният резултат оформи Георги Стоядинов, който в 75-та мин. прехвърли резервния вратар на врачани Георги Минчев.

Следващият противник на Ботев ще е дублиращият тим на Левски. Формацията на „сините” до 21 години идва в сряда (9 юли) във Враца, а мачът е на официалния терен на градския стадион и започва в 18 часа.