Челси обърна Кардиф, за да завърши сезона с победа (видео)

Лондонският Челси завърши сезона на трето място в класирането на Висшата лига, след като победи в последния кръг Кардиф Сити с 2:1 на "Кардиф Сити Стейдиъм" и по този начин подпечата последното място на уелския клуб. Само три минути бяха необходими на възпитаниците на Жозе Моуриньо да обърнат резултата в своя полза, след като попадение на Крейг Белами даваше аванс на "сините птици" до 73-ата минута на срещата. В този момент Андре Шюрле изравни резултата, а само три минути по-късно асистира на Фернандо Торес, за да се разпише испанският нападател за крайното 1:2.

Успехът можеше да изкачи "сините" от Лондон и на второ място в класирането при очертаващата се до този момент грешна стъпка на борещия се за титлата тим на Ливърпул. Това обаче не се случи и това отреди на лондончани бронзовите медали в Премиър лийг. Кардиф пък се сбогува скоропостижно с английския елит, завършвайки на последното 20-о място в класирането след само един сезон участие във Висшата лига.