Фенове прекратиха дербито между Зенит - Динамо

Срещата от 29-ия кръг на руското първенство по футбол между Зенит (Санкт Петербург) и Динамо (Москва) беше прекратена в 86-ата минута заради нахлуването на феновете на домакините. Мачът беше спрян при резултат 2:4 за гостите от Динамо, а съдията Сергей Иванов взе решение да прибере отборите в съблекалнята, след като феновете на Зенит застанаха плътно зад една от вратите.

Първоначално дикторът на стадиона призова запалянковците да се приберат по най-бързия начин на трибуните и да застанат на местата си, но това не се случи веднага. Стюарди и милиция се намесиха, за да въдворят ред, но играчите и съдиите бяха вече в съблекалнята. Малко по-късно в официалния туитър-профил на Динамо беше написано: "Мачът е прекратен при резултат 2:4 и няма да бъде доигран. Същата информация може да бъде намерена и в профила на Зенит в същата интернет-мрежа: Официално мачът е завършил.

В близките дни предстои Руският футболен съюз да се произнесе дали този резултат ще бъде утвърден, ще бъдат добавени три служебни гола за Динамо или пък ще бъде взето каквото и да е друго решение.

Зенит е на 1-о място в класирането и срещата се явяваше изключително важна в амбициите на клуба да спечели шампионската титла. Домакините откриха резултата в 6-ата минута чрез Мигел Дани, но гостите от руската столица отвърнаха с попаденията на Артур Юсупов (35), Леандро Фернандес (59), Кристиан Нобоа (65) и Кевин Курани (71). В 84-ата минута Александър Кержаков върна едно попадение за отбора на треньора Андре Вияш Боаш, който преди 2 месеца пое отбора на Зенит. П

По-късно днес 2-ите в класирането Локомотив (Москва) могат да излязат начело при победа над ФК Ростов като гости и ще съберат 62 точки. Трети е ЦСКА с 58 точки и по-късно домакинство на Том Томск.