Арсенал с пестелив успех в последния си мач на "Емиратс" за този сезон (видео)

Арсенал победи с 1:0 Уест Бромич в последния мач на тима на "Емиратс" през този сезон. Оливие Жиру реализира единственото попадение в 14-ата минута, а след почивката удар на Подолски срещна гредата.

Матийо Фламини започна вместо Аарън Рамзи, което бе и единствената корекция в състава на Арсен Венгер. Диего Лугано и Джеймс Морисън бяха титуляри за Уест Бром.

Двубоят започна добре за домакините и в 14-ата минута Оливие Жиру откри резултата, след като засече с глава в малкото наказателно поле центриране на Касорла от корнер. Половин час по-късно именно испанецът бе много близо до това да удвои, но Бен Фостър успя да спаси.

В 72-ата минута гостите създадоха най-добрата възможност пред вратата на Шчесни, след като Амалфитано се измъкна зад отбраната на Арсенал, но стражът на домакините се намеси добре и предотврати изравняването. Няколко минути след това Йозил пропусна да удвои, стреляйки встрани. В 76-ата минута пък разбъркване пред вратата на Фостър завърши с изстрел в гредата на Подолски.

Арсенал е недостижим на четвъртото място със 76 точки - седем пред Евертън. Уест Бром е на 16-о място с 36 пункта. Ако по-късно днес Норич загуби от Челси на "Стамфорд Бридж", то "дроздовете" ще си гарантират оцеляването още преди последния кръг.