Гинган грабна Купата на Франция

Екзекуторът на Монако в 1/2-финалите Гинган триумфира с купата на Франция, след като на финала на "Стад дьо Франс" в Париж надви с 2:0 отбора на Рен. Футболистите на Гинган нанесоха своя удар в края на първото и началото на второто полувреме. Разписаха се Перейра (37) и Ятабаре (46). Така за втори път след 2009 г. насам Гинган печели трофея за сметка на Рен, който и тогава стигна до финалния мач, но загуби.

Сякаш преследвани от спомена за онзи загубен финал, играчите на Рен излязоха без настроение на терена.

В 37-ата минута Кристоф Мандан стреля с глава, вратарят на Рен изби, но топката попадна точно на крака на Жонатан Мартен Перейра, който с мощен удар опъна мрежата. Интригата в мача приключи веднага след почивката. В 47-ата минута Стевен Лангил центрира перфектно от левия фланг и Мустафа Ятабаре с глава мощно прониза мрежата на Рен за втори път.

Спечелената Купа на Франция за отбора на Гинган означава участие в Лига Европа директно от груповата фаза. Преди да започнат да мислят за Европа обаче играчите на треньора Жослен Гурвенек трябва да се погрижат за оцеляването си в Лига 1 в оставащите три кръга.