Лудогорец се измъкна на косъм в Пловдив - орлите на три точки от трета титла (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от 37-ия на "А група. Равенството доближи гостите на три точки от третата им поредна титла три кръга преди края.

За изпуснатата победа повече трябва да съжаляват пловдивчани, които в последните минути на двубоя на два пъти пропиляха отлични възможности за победно попадение. Първо Иршак нацели дясната греда, останал очи в очи със стража на орлите Владо Стоянов, а в допълнителното време резервата Иван Цветков стреля опасно от фаул, но не улучи вратата.

Първата по-опасна атака в двубоя бе организирана от домакините. В 6-та минута Хамза получи извеждащ пас зад отбраната на орлите, стреля по диагонал, Стоянов изби в корнер, но съдията отсъди аут.

Десет минути по-късно гостите отговориха с добра атака, която завърши с шут на Кишада от 20 метра, който излезе в аут.

В 20-та минута Иршак направи изключително грубо нарушение срещу Ешпиньо, за което спокойно можеше да получи деректен червен картон, но реферът Николай Йорданов му показа само жълтия цвят. Това беше втори груб фаул, извършен от халфа до този момент.

Ботев (Пловдив) - Лудогорец 0:0

Пет минути по-късно силен изстрел на Доре от 25 метра бе с мъка отразен от Владо Стоянов. В 34-та минута и Куртеан стреля опасно, но над напречната греда. Последната добра възможност за първата част отново се откри пред играч на Ботев. В 45-та минута Огнянов центрира от корнер, Сърджан Лукин стреля с глава, но за късмет на орлите топката попадна право в ръцете на Стоянов.

След почивката пред Доре се откриха две добри възможности да отбележи гол, но първо Дяков го блокира добре, а в 63-та минута стреля в аут.

Лудогорец отговори с добър пробив и центриране на Луму отляво, което създаде паника в домакинската отбрана, но в крайна сметка тя се справи.. В 81-та минута Александър Александров опита да изненада Стаховяк след шут със задна ножица, но вратарят на пловдивчани спаси.

И когато срещата отиваше към миролюбиво равенство, Ботев успя да създаде най-чистите положения за гол. При контраатака в 90-та минута резервата Вандер пусна отличен извеждащ пас към Томаш Иршак, който се озова фронтално срещу вратата на Лудогорец, но техничният му изстрел с десния крак покрай Владо Стоянов се отби в дясната греда.

Последната ситуация, която заслужава внимание, бе изпълнен фаул от Иван Цветков в 95-та минута на двубоя, но ударът на нападателя профуча покрай вратата.

Така Ботев и Лудогорец не успяха да се победят за четвърти пореден път през този сезон, а канарчетата продължават да се без успех срещу орлите в "А" група след две поражения и четири равенства.

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg