Ман Юнайтед мачка със стил от времената на Фърги в дебюта на Гигс (видео)

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Райън Гигс стартира кариерата си с категорична победа на неговите възпитаници с 4:0 над Норич на "Олд Трафрд". Футболистите на 20-кратните шампиони на Англия се наложиха по категоричен начин над съперника си и напомниха за недалечните времена, когато бяха над всички в Премиър лийг под ръководството на сър Алекс Фъргюсън. По два гола за разгрома реализираха Уейн Рууни и оставеният на резервната скамейка от новия мениджър на домакините Хуан Мата.

Уейн Рууни откри резултата в 41-ата минута, след като през цялата първа част домакините тотално доминираха играта. Дани Уелбек бе задържан в наказателното поле от Стивън Уитакър и съдията Лий Пробърт не се поколеба да посочи бялата точка. От нея Рууни не сгреши, за да даде аванс на домакините.
Дебютът на Гигс
Само три минути след началото на втората част отново Рууни бе в прегръдките на своите съотборници, след като получи сериозно пространство за действие пред наказателното поле и не пропусна възможността да вкара. Той стреля покрай тялото на Майкъл Търнър, топката бе далеч от обсега на Джон Ръди, чукна се в лявата му греда и влезе в мрежата за 2:0. Играта свърши за "канарчетата", които и преди почивката не изглеждаха като отбор, който може да нанесе удар по уверените домакини на "Олд Трафорд".

След моментите на Рууни, дойдоха и тези на Хуан Мата. Оставеният на пейката от новия си мениджър рекорден трансфер в историята отбеляза четвъртия си гол от началото на сезона с едно от първите си отигравания на терена, след като се появи непокрит в малкото наказателно поле и засече центриране на Фил Джоунс, за да направи 3:0. Точно още десет минути бяха необходими на испанския национал, за да отбележи и втори гол в двубоя и да оформи крайното 4:0. Той подложи глава и заби топката в мрежата на Ръди, след като Антонио Валенсия засече с воле центриране на Патрис Евра.
До края на мача домакините значително намалиха темпото и можеха да допуснат попадение в своята врата, след като Лирой Фер стреля в гредата, а други футболисти на гостите бяха оставяни непокрити в наказателното поле пред Давид де Хеа, но не успяваха да уцелят рамката на вратата. В последната 93-а минута Хуан Мата изведе друга резерва Хавиер Ернандес сам срещу вратаря, но и мексиканският национал не бе точен и не успя да вкара пети гол във вратата на Норич. Едва ли обаче някой на "Олд Трафорд" се е разсърдил след този пропуск, след като всички фенове изпратиха отбора на Райън Гигс с огромни аплодисменти след първата победа в мениджърската кариера на уелския специалист.