Волга ще се бори до последно (видео)

Волга победи с 2:1 Ростов в последен мач от 26-ия кръг на руската Премиер лига и съхрани шансовете си за оставане в елита. Пьотър Полчак и Артур Саркисов отбеляза попаденията за тима от Нижний Новгород, а Артьом Дзюба вкара дежурния си гол за гостите в последната минута.

Ростов беше без доста титуляри, като Канга Гелор, георгий Габулов, Дмитрий Полоз, Хървойе Милич и Жано Ананидзе. Още в 1-ата минута домакините спечелиха корнер, а след неговото изпълнение топката стигна до Полчак и полският защитник разстреля Стипе Плетикоса. Хърватският национал спаси тима си малко по-късно, когато отрази удар на останалия очи в очи с него Александър Шуленин, а в 38-ата минута Азим Фатулаев можеше да изравни, но Сергей Парейко внимаваше.

След почивката Артур Саркисов наказа грешка в защитата на Ростов и направи резултата 2:0. До края домакините се стремяха да запазят преднината си, а Дзюба и Флоран-Синама Понгол направиха пропуски пред вратата на Парейко. Все пак, в последната минута Дзюба върна един гол и излезе на второ място в листата на стрелците, след Хълк.

В класирането Волга е е на предпоследното 15-о място с 21 точки, а в края на седмицата ще гостува на фаворита за титлата Зенит. С успеха тимът на Андрей Талалаев прекъсна серия от 8 поредни загуби.

Ростов е на 8-о място с 35 точки, но голямата цел на отбора до края на сезона е да спечели Купата на Русия. Във финала съперник на ростовчани ще е Краснодар.