ЦСКА се разправи с Локо Сф, Мартин Петров вкара в стил "Лео Меси" (видео+галерия)

ЦСКА надигра с 3:1 Локомотив (София) в контрола, която се проведе в "Надежда". Чрез Ивайло Чочев, Валентин Илиев и Мартин Петров армейците дръпнаха с 3:0 до почивката,  а в последната минута на мача Якасонго вкара почетен гол за своя отбор.

Особено красиво бе попадението на Мартин Петров, който в стил "Лео Меси" преодоля трима футболисти на червено-черните и след мощен шут с левия крак изпрати топката в мрежата на Локо. Освен трите гола, през първата част футболистите на Стойчо Младенов осъществиха няколко изключително атрактивни комбинации, които се понравиха на техните фенове.

Срещата започна с ранно попадение на Ивайло Чочев, който се разписа в седмата минута след груба грешка на Божидар Митрев. Стражът на железничарите опита да подаде топката на свой съотборник, но вместо това я изпрати в краката на Чочев, който напредна фронтално и без проблем реализира.

В 15-та минута червените поведоха с 2:0. Автор на гола стана Валентин Илиев, който вкара с глава след отлично центриране отляво на Мартин Петров.

Секунди след второто попадение армейците за малко не увеличаха своята преднина, когато Иван Стоянов напредна отдясно и стреля добре по земя, но този път Митрев прояви рефлекс и спаси.

Локомотив (Сф) - ЦСКА

В 19-та минута Милиевич стреля по посока на червената врата, но в аут. ЦСКА отговори с великолепна атака между Фо Поре и Мартин Петров в 27-та минута. Бранителят получи пас с пета от крилото, преодоля двама противникови футболисти и излезе сам срещу вратаря, но Митрев успя да избие топката в корнер. След неговото изпълнение Илиев за малко не вкара трети гол, след като изстрелът му с глава профуча покрай лявата греда на локомотивската врата.

В 34-та минута поредна брилянтна атака на ЦСКА. Маркович подаде към Косоко, който му върна с пета, но шутът на сърбина от границата на наказателното поле излезе в аут. Само 120 секунди по-късно трима футболисти в червено излязоха срещу един в червено-черно, но пасът на Иван Стоянов към Чочев не сполучи и Митрев улови топката.

В 42-та минута резултатът набъбна на 3:0 за ЦСКА. Мартин Петров получи пас на лявото крило, преодоля трима футболисти на Локомотив и след страхотен шут с левия крак топката се отби първо в горната греда, а след това влетя в мрежата на Митрев.

Към края на полувремето капитанът Валентин Илиев получи контузия в коляното и през втората част на негово място влезе Венцислав Василев.

ЦСКА надигра с 3:1 Локомотив (София) в контрола, която се проведе в "Надежда"

След почивката бяха извършени множество смени в двата отбора, което се отрази и на играта.

В 65-та минута Раул подаде към Димитър Илиев, който стреля опасно, но на педя покрай дясната греда на Мболи. Дванайсет минути по-късно резултатът като по чудо не стана 4:0, тъй като Венци Василев стреля от упор с глава, но над вратата.

Последваха удари на Карачанаков, Ди Вани и Долапчиев, които не намериха целта. Така се стигна до 90-та минута, в която Гаел напредна по дясното крило и подаде към Якасонго, който пусна топката покрай Мболи за крайното 3:1 за ЦСКА.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА 1:3

0:1 Ивайло Чочев 7
0:2 Валентин Илиев 15
0:3 Мартин Петров 42
1:3 Якасонго 90

Локомотив (София): 1. Божидар Митрев, 24. Илиян Гаров, 6. Александър Бранеков-к, 7. Искрен Писаров, 9. Даниел Генов, 11. Антонио Цанков, 39. Набил Тайдер, 21. Даниел Гаджев, 70. Младен Ристич, 3. Люк-Кристофър Матютю, 77. Неманя Миленович