Красиво попадение донесе четвърта поредна победа на Берое над Славия (видео)

Отборът на Берое победи с 1:0 Славия в мач от 28-ия кръг на "А" група. Елиаш да Силва отбеляза красиво попадение в 48-ата минута. Това е четвърта поредна победа за старозагорци срещу днешния им съперник, след като те записаха два успеха в редовния сезон, а миналата пролет триумфираха и в 1/2-финал за Купата на България.

В началото на мача феновете на домакините вдигнаха транспарант с надпис "Геро, ние сме с теб! Бъди силен!" в подкрепа на юношата Геро Писков, на когото бе открит порок на сърцето и му предстои операция.

Радослав Василев отправи първия удар в мача още в 4-ата минута, но вратарят на старозагорци Иван Караджов улови. В 13-ата минута Салим Керкар получи отлична възможност да вкара първи гол със зеления екип, но изстрелът му бе твърде неточен.

Керкар се оказа в абсолютно идентична ситуация и 20 минути по-късно, но отново не можа да намери очертанията на вратата.

Домакините започнаха по-активно и след почивката и успяха да открият резултата в 48-ата минута. Елиаш получи подаване от дълбочина и с хубав удар от воле разстреля Георги Петков.

Само две минути по-късно Берое стигна до нов гол, но той не бе зачетен заради засада на Иво Иванов.

"Белите" отговориха с две изпълнения на фаулове, но Галин Иванов и Чавдар Янков не бяха точни.

В 83-ата минута дебютантът в състава на домакините Жуниор Мпиа бе близо до първи гол в "А" група, но мощният му изстрел по диагонала мина встрани от лявата греда. След него неточен шут отправи и Игор Джоман.

В 89-ата минута Борислав Стойчев можеше да си отбележи куриозен автогол, но за щастие на старозагорци топката излезе в ъглов удар.

Берое вече има 42 точки и е на 8-о място, а столичани са 10-и с 34 точки.