Калиакра и Ботев (Враца) не успяха да си отбележат гол

Калиакра и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в среща от 16-ия кръг на "Б" футболна група. Футболистите от Калиакра започнаха двубоя обещаващо. Между 6-а и 9-а минута те организираха няколко опасни атаки, довели до продължително разбъркване в полето на Ботев, но гол не успяха да вкарат. В 32-а минута Георги Станчев и Янислав Иванов също пропуснаха да отбележат във вратата на гостуващия отбор.

Най-доброто, което сътвориха играчите на Ботев през първото полувреме се случи в 43-а минута, когато Даниел Васев от пряк свободен удар от около 30 метра улучи гредата над каварненския страж. След почивката играта загуби своята привлекателност, а тимът от Каварна надмощието, което имаше през първата част.

През последните десетина минути по-свежият от съперниците бе този на гостите. Врачани осъществиха няколко бързи контраатаки, но самоотвержената игра на капитана на Калиакра Райчев и намесата на вратаря Недков им попречиха да вкарат гол.