Локо (Пд) вече мисли за 1/2-финалите

Отборът на Локомотив (Пловдив) разби с 3:0 третия в "Б" група Добруджа като гост в 1/4-финал за Купата на България. Головете вкараха Здравко Лазаров (31'), Аласан Н'Дайе (51) и Крис Гади (75). По този начин "смърфовете" обезсмислиха реванша, който ще се играе следващата седмица.

Официален дебют за пловдивчани направи Ангел Грънчов, който влезе като резерва. Дани Кики, Спас Делев и Валери Георгиев получиха почивка преди дербито с Ботев (Пловдив) в неделя, а Мартин Камбуров и Георги Коруджиев бяха наказани.

Гостите наложиха волята си от самото начало и овладяха инциативата. В 3-ата минута те организираха отлична контраатака, но финалното подаване на Йордан Тодоров бе пресечено от вратаря Конов. В 17-ата минута Диего Фераресо изведе Гади в отлична позиция, но крилото прибърза със завършващия удар и не уцели вратата.

В 31-ата минута Конов допусна груба грешка при изнасянето на топката, тя попадна в Лазаров, който финтира бранител на съперника и с десния крак реализира първия гол в мача.

Четири минути след това домакините бяха близо до изравняване след изпълнение на корнер, но Александър Тунчев изби с глава пред самата голлиния. До края на полувремето Тижани Белаид и Лазаров пропуснаха да удвоят преднината на "смърфовете".

Второто попадение обаче падна шест минути след почивката. "Черно-белите" организираха отлична многоходова атака, при която Белаид подаде на Н'Дайе на метри пред празната врата и за дефанзивния халф остана лесната задача да отбележи.

Този гол смути втородивизионния тим и в рамките на секунди първо бяха близо до това да си отбележат автогол, а след това Н'Дайе с глава не можа да прати кълбото в опразнената врата.

Раздвижване в атаката на Добруджа настъпи след влизането на Иван Цачев. Именно бившият футболист на Левски нанесе първи удар в очертанията на съперниковата врата, но Господинов спаси. Малко по-късно стражът отрази нов удар на Цачев, а при добавката Ивелин Василев стреля в аут.

В 63-ата минута пловдивчани организираха контраатака, при която четирима в черно-бяло останаха срещу един бранител на домакините, но Лазаров се засуети и гол нямаше.

"Смърфовете" все пак стигнаха до класическа преднина в 75-ата минута. Тогава Гади получи подаване в наказателното поле, преодоля трима от Добруджа и също записа името си сред голмайсторите.

В 87-ата минута домакините отново бяха близо до почетен гол, но Василев пропусна очи в очи с Господинов.

ДОБРУДЖА - ЛОКО (ПД) 0:3

0:1 Лазаров (31)
0:2 Н'Дайе (51)
0:3 Гади (75)

ДОБРУДЖА: Конов, Д. Димитров (56-Цачев), Иванов, Ив. Димитров (59-Василев), Андонов, Георгиев, Симеонов (74-Кр.Димитров), Малинов, Колев, Станоев, Гаджалов

ЛОКО (ПД): Господинов, Тодоров (64-Марков), Ас. Георгиев, Тунчев (79-Грънчов), Фераресо, Н'Дайе, Намуши (69-Илиадис), Гади, Якимов, Белаид, Лазаров