Дебютен гол на аржентинец зарадва Лацио преди мачовете на истината

Отборът на Лацио постигна много важна победа с 1:0 над Сампдория на "Луиджи Ферарис" преди мачовете на истината за тима на Стефано Пиоли. "Орлите" излязоха на второ място с 66 точки преди домакинството на Рома (64) утре с Удинезе, като натрупаха самочувствие за предстоящия финал с Ювентус за Купата на Италия в сряда на "Олимпико". Няколко дни по-късно пък е дербито на Вечния град с "вълците", което е директен сблъсък за мястото даващо директно участие в Шампионската лига.

Единственото попадение днес за столичани отбеляза Сантяго Джентилети в 54-ата минута, който е дебютен гол за него в Серия "А" от три мача. Защитникът бе точен с коляно, след като бе изпуснат при центриране от корнер и донесе важната 20-а победа за сезона. Интересен факт е, че именно на този стадион Джентилети скъса връзки на коляното миналата година.

Няколко минути по-рано Самуел Ето`о направи най-големия пропуск. Звездата от Камерун остана сам срещу Етрит Бериша, но пропусна да прати топката в мрежата и да даде аванс на "моряците" в 48-ата минута.

Последните минути играчите на Синиша Михайлович се опитаха да стигнат до равенството, но без успех и записаха осма загуба  от 36 кръга в първенството.

Поражението остави Самп на 6-то място с 54 точки преди последните два кръга. Интересното е, че домакините остават без победа срещу лациалите от 2010 година. Самуел Ето`о пък до днес имаше само победи срещу "орлите" в калчото.