До вчера любимец, а днес враг - Ернанес съкруши 9 от Лацио и доближи Интер до Европа (видео)

Интер постигна драматична, но много ценна победа с 2:1 срещу Лацио в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Срещата беше белязана от множество любопитни ситуации, а домакините завършиха с 9 човека, след като червени картони получиха защитникът Маурисио и вратарят Федерико Маркети. Двата гола за "нерадзурите" пък отбеляза бившият халф на "орлите" Ернанес. Той се разписа в 26-ата и 84-ата минути, заличавайки преднината на Лацио, осигурена с попадение на Антонио Кандрева в началото.

Загубата попречи на домакините да се върнат на второто място в класирането, след като вчера градският им съперник Рома отстъпи на Милан с 1:2. Интер пък все още има шансове да се пребори за място в Лига Европа, защото вече е на седма позиция в таблицата, само на две точки зад шестия Сампдория.

Срещата беше по-емоционална за Роберто Манчини, който в миналото си беше играч и треньор на "орлите", както и за Ернанес, който през 2014 година тръгна в посока Милано със сълзи на очи.

За домакините в игра се завърнаха доскоро контузеният Лукас Билия и Мирослав Клозе, който изтърпя наказание. Основните надежди на феновете на римския клуб обаче бяха свързани с великолепната форма на Фелипе Андерсон.

Интер трябваше да компенсира загубените точки след равенството с Киево у дома, но статистиката не беше на страната на "нерадзурите" - 4 поредни загуби срещу Лацио на "Олимпико".

Още в началото Самир Ханданович трябваше да спасява удар на Кандрева, но в 8-ата минута стражът на гостите нямаше какво да стори, освен да извади топката от мрежата. В основата на гола беше Фелипе Андерсон, който подаде на Кандрева и италианският национал откри резултата. Интер можеше да изравни веднага, но Икарди пропусна след пас на Ернанес.

Последва ново спасяване на Ханданович - този път след удар на Марко Пароло, а после и Андреа Ранокия помогна топката да не навести за втори път вратата на Интер. В средата на полувремето Родриго Паласио се откъсна сам срещу Маркети и беше задържан от Маурисио, който получи директен червен картон от рефера Давиде Маса. Наставникът на домакините Стефано Пиоли извади Стефано Маури и пусна Едсон Браафхайд, а от фаула за нарушението на Маурисио Ернанес успя да изравни. Бразилецът не сдържа емоциите си след гола и това му спечели бурните освирквания на феновете, които доскоро го боготворяха.

В края на полувремето Маркети предотврати сигурен гол, а след центриране от корнер Неманя Видич стреля с глава в аут.

На почивката Манчини реши да смени Фреди Гуарин с Лукас Подолски. Интер взе инициативата и направи няколко опасни атаки, но изстрел на Ернанес беше блокиран. В 59-ата минута чудесна комбинация изведе Мирослав Клозе сам срещу Ханданович, но словенският страж спаси. Веднага след това Икарди изскочи на добра позиция и беше повален от Федерико Маркети, който също видя червения цвят. От бялата точка обаче Икарди не можа да преодолее резервния страж на "орлите" Етрит Бериша.

С двама човека по-малко за Лацио стана почти невъзможно да спира атаките на гостите. Въпреки това, при една контра Антонио Кандрева се измъкна срещу Ханданович, но страничният рефер вдигна флага за засада - спорно решение, което разгневи феновете на домакините. така се стигна до 84-ата минута и втория гол на Ернанес. Той получи хитър пас от Родриго Паласио и технично прати топката покрай плонжиралия Бериша.  Взаключителните секунди албанският страж попречи на Марсело Брозович да направи победата на Интер по-убедителна.