Пирин засили Ботев (Враца) към В група

Пред около 300 зрители на стадион "Христо Ботев" в мач от 26-ия кръг на "Б" група отборът на Пирин (Благоевград) победи с 2:0 (1:0) отбора на Ботев (Враца). Головете за победителите отбелязаха Антон Костадинов (30) и Юлиян Попев (83). Макар, че имаше явно превъзходство и диктуваше събитията на терена почти през целия мач отборът на домакините стигна днес трудно до победата и жизнено необходимите в борбата за влизане в "А" група три точки.

Благоевградските футболисти започнаха с няколко вихрени атаки, но те не дадоха очаквания резултат. В 10 мин. Антонио Хаджииванов пропусна да отбележи гол от изгодна позиция, стреляйки неточно от точката на дузпата. В следващата минута се наложи вратарят на Пирин Красимир Костов да се намесва решително при една от редките контраатаки на врачани, които рядко минаваха центъра. Малко по-късно и Тихомир Найденов стреля над гредата, пропускайки нова възможност за тима от Враца. "Орлетата" продължиха да атакуват, спечелиха няколко корнера и след поредния в 30 минута след меле пред вратата на врачани халфът Антон Костадинов се озова на точното място и с отмерен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата зад капитана на гостите Христо Митов за 1:0.

Мачът продължи да се развива по същия сценарий след гола, както и след почивката. Врачани се бранеха храбро, а пиринци не намираха верния път към гола. На три пъти Тони Тасев опита с удари от границата на наказателното поле да намери мрежата на гостите, но не бе точен. Поредицата от корнеери, наказателни удари и разбърквания пред вратата на гостите продължи и врачанската крепост рухна в 83 мин., когато капитанът Юлиян Попев вкара с глава ефектен гол за 2:0 след ъглов удар, изпълнен от Тони Тасев. Две минути преди края врачани останаха и с човек по-малко на терена, след като реферът Георги Гинчев показа втори жълт и червен картон на бранителя на гостите Любослав Петров. Всъщност днес Ботев бе записал в състезателния си списък само 15 футболисти.