Феновете докараха глоба на Ботев (Враца)

Любовта на феновете докара на врачанския Ботев глоба от 500 лева след загубата с 0:2 от Монтана в регионалното дерби от 20-ия кръг на "Б" футболна група. В началото на втората част на мача агитката запали десетина факли и хвърли зелена димка на стадион "Огоста", за да вдъхне кураж на своите любимци за обрат в срещата. Длъжностните лица обаче са описали тези действия на запалянковците и във вторник дисциплинарната комисия наложи глоба от 500 лева на футболния клуб.

Загубата на точки в Монтана в събота отвори и други проблеми пред старши треньора на Ботев. Адалберт Зафиров ще трябва да търси заместници на четирима от считаните за титуляри през пролетния полусезон. Припомням, че Монтана победи Ботев с 2:0 в регионалното дерби от 20-ия кръг на "Б" футболна група.

На "Огоста" разтежение в края на първото полувреме получи Любомир Деспотов, който напусна принудително терена. Зафиров обясни, че възстановяването на юношата на ЦСКА ще е седмица-две: "Има разтежение отзад на бедрото и предполагам, че ще трябва да почива – седмица или две, зависи... Принудителната смяна промени плана ми за този мач. Трябваше да оставя Петър Альошев през целия мач на терена, а той изкара цялата седмица преди двубоя болен, но...момчето се справи".

За домакинството срещу ПФК Бургас извън групата ще и възстановяващият се от травма бранител Камен Каменов. Проблемите в средата на терена и атаката на врачани се задълбочават, след като Цветелин Тонев и Калоян Цветков получиха пети жълти картони в Монтана и ще пропуснат домакинството на ПФК Бургас в четвъртък. Те имат да плащат и глоби съответно от 200 и 75 лева. Радослав Станев получи наряд да е главен съдия на мача срещу ПФК Бургас в четвъртък от 17 часа на стадион "Локомотив" в Мездра. Ще му помагат Димитър Герчев и Мариян Хараланов, а четвърти съдия е Даниел Цолов от Монтана, а съдийски наблюдател Алексей Николов.