Монтана не прости на Ботев (Враца)

Монтана спечели с 2:0 дербито на Северозапада, побеждавайки Ботев (Враца) с 2:0 като домакин в мач от 20-ия кръг на "Б” футболна група. Успехът позволи на домакините да се откъснат в класирането пред преследвачите си, а гостите се върнаха в зоната на изпадащите.

Мачът можеше да започне блестящо за врачани, ако в 6-ата мин. Цветелин Тонев не беше изпуснал дузпа. По-точно казано вратарят на Монтана Христо Иванов хвана удара на нападателя, който беше пласиран в долния му десен ъгъл. Нарушението беше извършено от Асен Георгиев, който спря непозволено Григор Георгиев, но реферът кой знае защо даде жълт картон на друг защитник на домакините – Георги Пашов.

При първата по-сериозна опасност пред Христо Митов домакините реализираха – това се случи в 11-ата мин., когато Сергей Георгиев беше изпуснат от Николай Маринов и промуши топката в мрежата за 1:0. Малко преди почивката Мирослав Антонов натисна Любомир Деспотов и бранителят на гостите разтегна бедрен мускул, което наложи принудителната му смяна.

Врачани натиснаха след почивката, но влезлият като резерва Румен Рангелов изпусна две чисти положения – в 47-ата мин., когато с крак не засече в мрежата, и в 52-ата мин., когато не уцели с глава от 2 метра пред голлинията центриране на Тонев. В 54-ата мин. току-що получилият жълт картон бранител на гостите Иван Михов спря атака на гостите, удряйки топката с ръка, но реферът Димитър Желязков се уплаши да го изгони от терена.

Монтана стигна до втория гол, благодарение на резервата Иван Цачев, който засече с глава центриране от пряк свободен удар. До края Митов спаси гостите от разгром, след като спря удар на Йордан Тодоров. Ботев пък изпусна да отбележи почетно попадение след удар от упор на Рангелов, който Христо Иванов парира виртуозно.