100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Ботев Пд и Славия не излъчиха победител

Отборите на Ботев (Пловдив) и Славия не излъчиха победител в днешната контпрола, която се игра на стадиона в Коматево. Срещата, която започна с минута мълчание в памет на клубните легенди Михаил Карушков и Иван Давидов, приключи при 0:0. Интересът към проверката бе доста голям, като централната трибуна бе почти пълна.

Първата интересна ситуация, на която привърженици станаха свидетели бе червен картон за Филип Филипов. В 20-ата минута бранителят повали на тревата откъсващия се сам срещу Адам Стаховяк Жереми Манзоро и бе изгонен. Предварителната договорка между двамата треньори позволи на домакините да пуснат нов състезател, като Даниел Златков се появи в игра.

Като цяло двата тима заложиха повече на борбата и трудно създаваха голови положения. На фона на това приятелският двубой съвсем логично завърши при нулево равенство.

В 33-ата минута пред Пламен Николов се откри добра възможност да се разпише след разбъркване във вратарското поле на Славия. Защитникът се озова под остър ъгъл и това помогна на Георги Петков да отрази.

В 39-ата капитанът на Ботев Иван Цветков блесна с красиво отиграване. Опитният нападател премина двама протовници и пусна към Цветелин Чунчуков в пеналта, който от 9-10 метра шутира над напречната греда.

Последният шанс за гол пак бе за домакините четири минути преди края. Лъчезар Балтанов се спусна по фланга, влезе в наказателното поле и от аутлинията сви към точката на дузпата. Там Станислав Дрянов пробва техничен изстрел, който бе спасен от влезлия като резерва Марио Кирев.

БОТЕВ – СЛАВИЯ 0:0

Ботев: 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 22. Пламен Николов, 18. Радослав Терзиев, 28. Филип Филипов, 38. Милен Гамаков, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов, 30. Божидар Васев, 19. Иван Цветков, 23. Цветелин Чунчуков

Славия: 1. Георги Петков, 25. Цветомир Панов, 6. Фернандер Касай, 17. Костадин Дяков, 7. Жереми Манзоро, 33. Карлос Фонсека, 99. Радослав Василев, 45. Славчо Шоколаров, 88. Ангел Грънчов, 3. Димитър Пиргов, 22. Владимир Семерджиев