Трудно начало за Черно море

Отборът на Черно море победи много трудно Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 в първи мач от 1/4-финалите за Купата на България. Бекир Расим вкара единствения гол в 92-ата минута. С днешния двубой започнаха битките от този етап на турнира. Реваншът е насрочен за 5 март. Варненци срещнаха големи затруднения срещу втородивизионния си съперник и бяха много близо до това да започнат с грешна стъпка 2015 г.

Изненадващо гостите можеха да поведат още в първите секунди на срещата, но Антони Балъков стреля над гредата. "Моряците" наложиха натиск и в следващите минути Марк Клок и Михаил Венков отправиха изстрели, които обаче не застрашиха Радослав Рашков.

В 30-ата минута пред Марчин Бургхард се откри отлична възможност да се разпише, но решителна намеса на Рашков запази резултата.

След почивката играта на терена бе равностойна, а головите положения бяха малко. Петър Златинов и Симеон Райков се отличиха с неточни удари. В 74-ата минута Матиас Курьор стреля технично, но Рашков спаси. В 82-ата минута Златинов изпълни фаул от удобна позиция, но прати кълбото в стената.

В последните секунди на редовното време гостите от Горна Оряховица можеха дори да се поздравят с победата, след като Красен Трифонов проби по крилото и центрира, но удар с глава на Любомир Генчев бе спасен.

В добавеното време центриране на Живко Петков бе засечено от Расим и този път Рашков бе безпомощен - 1:0 за Черно море и минимална преднина за варненци преди ответния двубой.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (ГО) 1:0
1:0 Расим (90+2)

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Стефан Станчев, Кирил Котев (43-Живко Атанасов), Михаил Венков, Марк Клок, Марчин Бургхард (61-Бекир Расим), Тодор Паланков, Петър Златинов, Матиас Курьор, Симеон Райков (66-Бакари), Живко Петков

ЛОКО (ГО): Радослав Рашков, Илия Карапетров, Иван Пенев, Мариян Иванов, Атанас Фиданин (85-Юлиян Ненов), Антони Балъков (90-Николай Иванов), Мирослав Иванов, Иво Харизанов, Красен Трифонов, Любомир Генчев, Янаки Смирнов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Марк Клок, Михаил Венков (ЧМ); Мирослав Иванов, Янаки Смирнов (Л)
СЪДИЯ: Мартин Александров
СТАДИОН: "Тича"