Локо (Пд) сгази Тунджа край морето

Локомотив (Пловдив) победи Тунджа с 3:0 на футболния турнир "Поморие Къп". По този начин "смърфовете" са на първо място в групата и очакват да разберат своя противник за финала. Той ще стане ясен от следващата среща между Созопол и Берое.

В 17-ата минута Локомотив поведе с гол на Йоан Ласиман, който стреля, но топката се отби в напречната греда. Французинът обаче посрещна кълбото и с чудесна задна ножица го изпрати в мрежата. "Железничарите" доминираха през цялото първо полувреме, но на няколко пъти пропуснаха от изгодни положения. В 71-ата минута Локомотив вкара втори гол чрез Бранимир Костадинов, за когото това бе първо докосване до топката, след като беше влязъл в игра няколко секунди по-рано. В 73-ата минута Александър Якимов от близко разстояние оформи крайния резултат - 3:0.

Стартовият състав на Локо: Скорчев, Илиев, Дишлиев, Горанов, Дяков, Сандански, Траянов, Карагерен, Наков, Ласимант, Кики