Локо (Пд) надви Асеновец в учебна игра

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Асеновец в учебна игра. Двубоят се игра на помощното игрище на стадион в пловдивския парк "Лаута". Съдия на мача беше административният директор на "черно-белите" Атанас Узунов, а негови помощници бяха треньорът на тима Петър Пашев и бившият домакин на клуба Илко Дойчев - Фена.

В 16-ата минута Александър Горанов стреля отдалеч, топката срещна напречната греда, удари си във вратаря на Асеновец и излезе в ъглов удар. Двe минути по-късно "черно-белите" поведоха с гол на Мартин Камбуров, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него в наказателното поле на гостите.

В 20-ата минута Спас Делев покачи на 2:0 за домакините след подаване на Камбуров. Мирослав Койряков от Асеновец върна едно попадение в 24-ата минута, след като се възползва от грешка на Дишлиев и Дяков. В края на първото полувреме вратарят на Асеновец се контузи при опита си да хване топката и получи лекарска помощ.

След почивката темпото на игра спадна, но "смърфовете" отново диктуваха събитията. Христо Стамов покачи на 3:1 в 80-ата минута след центриране на Благой Наков.