Локо Сф с отличен Митрев удари Попето и компания (видео)

Отборът на Локомотив (София) постигна първа, но много престиж победа на лагера си в Турция. “Железничарите” надвиха с 1:0 Кубан начело с Ивелин Попов в Белек с гол на Владислав Романов в 88-ата минута. Герой за “червено-черните” обаче бе днешният капитан Божидар Митрев, който спаси няколко чисти положения преди попадението. Голът бе първи на турска земя за "железничарите", след като в предишните си два мача столичните "железничари" загубиха с 0:2 от чешкия Прибрам и завършиха наравно 0:0 с руския Уфа. Ивелин Попов бе титуляр за руснаците и престоя на терена 60 минута. Така Локо успяха поне малко да зарадват изпълнителния директор на клуба Георги Марков, който получи инфаркт вчера и в момента се възстановява.

През първото полувреме Кубан имаше няколко чисти положения за гол, но пропусна да открие резултата. Божидар Митрев направи страхотно спасяване в средата на първата част, когато от няколко метра парира удар на Уго Амейда. Португалецът отправи още няколко опасни изстрела преди почивката.

Васев пусна Александър Бранеков на почивката на мястото на Хаджиев. Националният вратар пък продължи със спасяванията си през втората част, когато отбора от Краснодар стана по-активен. Първо Георге Букур пробва страхотна задна ножица, но Митрев още по-хубаво спаси с една ръка.

Другата резерва Ибрахима Балде също бе спрян от родния вратар след удар от три метра. При добавката сенегалецът стреля в аут. Секунди по-късно Попов на празна врата пропусна, тъй като подаването на Балде след грешка в защитата на "червено-черните" бе доста дълго към него.

Капитанът на “трикольорите” бе заменен и изпратен с аплодисменти от десетима фенове на Локо (Сф). Преслав Йорданов замени Шехуди и на два пъти бе близо до гол, като при втория път последва избита топка, попаднала в Романов, който я прати в мрежата и така донесе победата за самочувствие на третия в “А” група състав.

В предишните си два мача столичните "железничари" загубиха с 0:2 от чешкия Прибрам и завършиха наравно 0:0 с руския Уфа.

Всички контроли на Локо (София):
20.01 - 13:30 ч. Локомотив (София) - Вихрен 3:0
22.01 - 14:00 ч. Локомотив (София) - Хасково 1:1
30.01 - Локомотив (София) - Оборище - отменена
04.02 - 15:00 ч. Локомотив (София) - Прибрам 0:2 ВИДЕО
07.02 - 15:00 ч. Локомотив (София) - Уфа (Русия) 0:0 ВИДЕО
09.02 - 14:00 ч. Локомотив (София) - Кубан (Русия) 1:0 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - КУБАН (КРАСНОДАР) 1:0

1:0 Романов (88)

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Божидар Митрев, Йордан Тодоров (65-Александър Манолов), Румен Трифонов, Камен Хаджиев (46-Александър Бранеков), Траян Траянов, Иво Иванов (65-Даниел Васев), Том, Антонио Ливраменто (73-Велков), Даниел Генов, Владислав Романов, Ламджед Шехуди 73-пРЕСЛАВ

КУБАН: 23. Александър Беленов; 22. Антон Соснин, 2. Игор Армаш, 14. Тони Шунич, 38. Андрей Ещенко, 7. Владислав Кулик, 10. Шарл Каборе, 18. Владислав Игнатиев, 15. Сергей Ткачев, 71. Ивелин Попов, 24. Уго Алмейда