Бърнли пак изпусна аванс от два гола на "Търф Моор" (видео)

Във второ поредно домакинство в Премиър лийг Бърнли изпусна аванс от два гола, завършвайки 2:2 с Уест Бромич на "Търф Моор". Ашли Барнс (11') и Дани Ингс (32') дадоха заслужена преднина на домакините, но Крис Брънт (45') и Идейе Браун (67') се възползваха максимално от две статични положения и донесоха точката на "дроздовете".

Мениджърът на Бърнли Шон Дайк заложи на еднакъв стартов състав в десети пореден шампионатен мач, което означаваше, че Дани Ингс и Ашли Барнс отново водеха атаката на домакините.

Новото попълнение на Уест Бром Дарън Флетчър стартира като титуляр в дебюта си за "дроздовете". Крис Беърд започна вместо Андре Уиздъм, а Саидо Берахино бе оставен на скамейката за началото, но се появи в игра още в 18-ата минута.

Домакините доминираха тотално през първата част и напълно заслужено взеха аванс от два гола след малко повече от половин час игра. Ашли Барнс откри в 11-ата минута, след като изпревари Лескът и засече с глава центриране на Ингс отляво. Именно Ингс покачи на 2:0 в 32-ата минута. Трипиър проби добре по десния фланг и центрира перфектно в наказателно поле, където нападателят засече с глава. Точно преди почивката У.Б.А. успя да върне едно попадение след статично положение. Макманамън центрира от корнер, а Брънт вкара с глава. И четвъртият гол в този мач падна след удар с глава. Този път негов автор бе Идейе, който в 67-ата минута засече с глава центриране на Брънт от ъглов удар.

До края шут на Шакел бе изчистен от голлинията, а Том Хийтън спаси опасен изстрел на Берахино. Бърнли натисна, но така и не успя да стигне до трите точки.

Домакините претендираха три пъти за дузпи през втората част, като имаха големи основания за това в третия случай - в 85-ата минута, когато центриране на  Мий срещна ръката на Макоули. Майк Дийн обаче подмина ситуацията.

Бърнли е точно над зоната на изпадащите, с 21 точки. Уест Бром е 15-и.