Локомотив (Пловдив) и Черноморец (Бургас) завършиха 2:2 на турнира "Поморие къп"

Черноморец (Бургас) и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в първа среща от група Б на турнира Поморие къп. Третият отбор в тази група е Тунджа 1915 (Ямбол). Пловдивчани започнаха много по-добре срещата и в първите 30 минути тотално доминираха.

Началните 10 минути пък бяха трудни за бургазлии, които инкасираха попадение още в 8-ата минута чрез Бирсент Карагарен, който вкара атрактивен гол. Ласиман, Карагарен и Камбуров бяха също близо до гола, а едва в края на първата част акулите се активизираха. В 69-ата минута Локомотив стигна до втори гол, дело на Мартин Камбуров, възползвал се от груба, колективна грешка на защитата на акулите. Но в рамките на 2 минути Черноморец стигна до равенство, като и двете попадения бяха дело на капитана Диян Христов. Най-напред в 81-ата минута таранът вкара след грешка на втория вратар на смърфовете Теодор Скорчев, а 50 секунди по-късно се разписа след чудесен пас между централните защитници на Даниел Стаматов.