Молдовският Динамо-Ауто победи Локомотив (Мездра) в турнира "Балчик къп 2015"

Първодивизионният молдовски тим Динамо-Ауто (Тираспол) постигна победа с 4:0 срещу Локомотив (Мездра) в мач от втория днес на турнира "Балчик къп". Гостите откриха резултата в 9-та минута, когато Виктор Мурдак отбеляза след центриран от фаул отдясно.

В 32-та минута Михаил Пасинчюк удвои преднината на Динамо-Ауто. Футболистът се измъкна от защитата на българския тим отляво и с диагонален удар за 2:0. През втората част молдовският отбор вкара две нови попадаения. В 58-та минута Андриан Апостол засече центиране в наказателното поле на Локомотив, топката рикошира в играч на домакините и влезе във врата за 3:0. При подадението футболистите и треньорският щаб на Локомоитв имаха претенции за нарушение от молдовски играч, но според съдията такова нямаше. Крайното 4:0 фиксира Генадий Орбу от дузпа в 77-та минута. Следващият двубой от надпреварата е на 9 февруари /понеделник/ между тимовете на Локомотив /Мездра/ и Черноморец /Балчик/.