Три от три за Янтра 1919 във втората серия контроли в Малта (видео+галерия)

Три победи от три мача постигнаха юношите на Янтра 1919 във втората серия контроли на подготвителния лагер Малта. Този път приятелски мачове изиграха и трите формации от школата на клуба, като съперници бяха съответно тимовете на Хамрун Спартанс, ФК Балзан и Санта Лучия.

В първата контрола за деня юношите младша възраст (U17) победиха връстниците си от втородивизионния малтийски Хамрун Спартанс с 2:1. На стадион „Сентенари“ габровци поведоха с два гола, дело на Момчил Петров – Мочо, като нападателят на „бяло-зелените“ се разписа съответно в  4-ата и 67-ата минута. „Спартанците“ върнаха едно поадение в 70-ата, но въпреки съдийския толеранс от страна на местните рефери, българският отбор удържа минималната победа.Победната серия на Янтра 1919 в Малта продължава

В късната среща юношите старша възраст изиграха пореден силен мач и постигнаха втора победа на турнето в Малта. След успеха над Суиеки Юнайтед, този път момчетата на треньора Веселин Антонов се наложиха с 4:1 над ФК Балзан (U19). Четвърт час след началото Никола Цветанов се възползва от подаване на капитана Георги Колев и откри резултата. В 23-ата минута обаче „червените“ от град Та Кали изравниха, като почивката дойде при равенство 1:1. През второто полувреме обаче габровци вдигнаха оборотите и реализираха нови три гола. Никола Цветанов изведе отново Янтра 1919 напред, а в 61-ата минута Георги Йотев покачи на 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йонко Косев в наказателното поле на ФК Балзан. Крайният резултат оформи отново Георги Йотев с ряко красив шут от дистанция, а преди да влезе в мрежата топката рикошира страховито в напречната греда. Така въпреки отсъстието на основните си полузащитници Владислав Макавеев, Георги Владимиров и Николай Александров, които имаха здравословни проблеми, юношите до 19 години записаха убедителен успех с 4:1.Победната серия на Янтра 1919 в Малта продължава

Стопроцентовият актив за Янтра 1919 за деня запази детската формация до 15 години, която по същото време надигра ФК Санта Лучия с 1:0. Третодивизионнитя тим от община Санта Лучия излезе със състав, в който състезателите бяха с 2-3 години по-големи от габровските момчета, но и това не помогна на домакините за нещо повече от минимална загуба. Единственото попадение за българите вкара Христо Цонев в последната 80-та минута, тъй като мачът се игра във формат две полувремена по 40 минути.

Така отборите на ФК Янтра 1919 записаха три победи от три мача за деня и продължиха с прекрасното си представяне на лагера в Малта.

Снимки: Виктор Петков, Калоян Христов