Янтра 1919 със силно начало в контролите в Малта (видео+галерия)

Юношеските отбори на „Янтра 1919“ стартираха повече от успешно контролните си мачове по време на подготвителния си лагер в Малта. В първия си мач на „Сентенари Стейдиъм“ формацията до 17 г. завърши наравно 1:1 с юношеския национален отбор на домакините. Габровци обаче могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като бяха по-добрият отбор на терена, а главният съдия подмина явна дузпа за гостите в 50-та минута. „Янтра 1919“ поведе в резултата 5 минути след началото на мача с гол на Йонко Косев, който с удар от около 20 метра матира малтийския страж. Домакините успяха да изравнят в 38-та минута, когато силният вятър излъга вратаря на българите в наказателното поле и нападател на островитяните се разписа отблизо.
Янтра 1919 със силно начало в контролите в Малта
В късния мач от вторнишката програма юношите старша възраст на „Янтра 1919” победиха с 2:0 домакините си от Суиеки Юнайтед (U19). Момчетата на треньора Веселин Антонов поведоха в 10-ата минута чрез Кристоф Петров, който на близката греда засече с глава центриране от корнер. Доминацията на габровския тим продължи и след почивката и в 78-та минута Владислав Макавеев от дузпа оформи крайното 2:0 за „Янтра 1919“.
До края на седмицата габровци ще изиграят още няколко приятелски мача в Малта, като програмата и съперниците в тях все още се уточняват. Досега контрола не са имали единствено момчетата от формацията до 14 години.

Снимки и видео: Виктор Петков, Калоян Христов