Ботев (Пд) падна от поляци след куп пропуски и две греди (видео)

Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от Гурник в контрола, която се игра в турския курорт Алания. Канарчетата трябва да съжаляват за поражението, тъй като нацелиха две греди, а и изпуснаха няколко сериозни положения най-вече през първото полувреме.

Поляците поведоха с гол на Новак, но в края на първата част Гамаков изравни. След почивката Морейра и Лучак оформиха крайното 3:1 в полза на Гурник.

Пловдивчани можеха да открият резултата още във втората минута, когато след добра атака отляво топката стигна до Момчил Цветанов, който стреля от 4-5 метра, но бранител на поляците изби пред голлинията.

В 19-ата минута Ботев осществи нова добра атака, този път отдясно. Момчил Цветанов получи пас от дълбочина, след което намери по отличен начин Мариян Огнянов. Халфът стреля без забавяне, но не уцели добре топката, пропускайки сериозна възможност да открие резултата.

Поляците отговориха с изключително опасна атака в 24-ата минута. Лукаш Мадей проби и центрира прострелно отляво, топката се разходи пред голлинията, но в крайна сметка не се намери играч на Гурник, който да я засече във вратата.

В 37-ата минута Ботев като по чудо не откри резултата. Гамаков открадна топката от централните бранители на Гурник и подаде към Чунчуков на границата на наказателното поле. Нападателят само трябваше да уцели празната врата, но за негов лош късмет стреля в лявата греда. В ответната атака Стаховяк демонстрира класа, докосвайки с върха на пръстите си шут на полски футболист, което бе достатъчно топката да не влети в неговата мрежа, а да се отбие в дясната греда.

Така се стигна до 42-ата минута, в която поляците откриха резултата, а автор на попадението бе Новак. Ботев отговори подобаващо и само 120 секунди по-късно изравни. Васев бе изведен отляво, последва брилянтен пас към Гамаков, за когото не беше трудно да изравни.

В първия четвърт час на втората част играта бе по-спокойна, без сериозни опасности пред двете врати.

Все пак в 63-ата минута Гурник стигна до втори гол. Тогава след грешка в отбраната на канарчетата Даниел Златков изврши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за поляците, която Мариуш Магейра реализира.

Малко по-късно канарчетата можеха да инкасират и трето попадение но резервният страж Михаил Иванов пряви рефлекс при коварен изстрел и изби в корнер.

В 73-ата минута пловдивчани допуснаха трети гол. Негов автор стана Войчак Лучек, който вкара на празна врата след прострелно центриране отляво.

Четири минути по-късно канарчетата можеха да намалят, но шут на Иван Цветков от фаул срещна напречната греда и излезе в аут.

Ботев (Пд) - Гурник 1:3