Домакински провал върна Парма на дъното

Късен гол на Алехандро Гонсалес донесе изключително важна победа на Чезена над Парма в аутсайдерското дерби в Серия "А". Гостите се наложиха с 2:1 на "Енио Тардини" и се отлепиха от последното място в класирането за сметка на днешния си съперник. Разликата между двата тима е 2 точки, а Парма е на цели 9 от спасителната зона.

Нико Пулдзети даде аванс на Чезена в 21-ата минута, но в средата на втората част Емануел Кашоне си вкара автогол за 1:1. Последва натиск на домакините, но в самия край на мача резервата Гонсалес донесе трите точки на Чезена.

Наставникът на Парма Роберто Донадони остави на пейката звездата Антонио Касано, който през седмицата заплаши да съди клуба заради забавяне на заплатата му. В титулярния състав се появиха двете нови попълнение Кристиан Родригес и Силвестре Варела, за които това беше дебют с екипа на "дуковете". Двамата действаха по фланговете, а на върха на атаката започна Рафаеле Паладино.

Чезена беше без наказания халф Джузепе Де Феудис. Гостите започнаха с двама нападатели в лицето на Грегъри Дефрел и Милан Джурич, а зад тях играеше Франко Бриенца.

В началото Парма се опита да наложи високо темпо и да притисне съперника. В 8-ата минута Хосе Маури отправи хубав далечен изстрел, но топката профуча на сантиметри от дясната греда. Постепенно Чезена изнесе играта в по-предни позиции и при първата си по-сериозна атака поведе в резултата. Майсторска комбинация между Дефрел и Нико Пулдзети завърши с точен изстрел на последния в 21-ата минута. До края на полувремето Парма имаше инициативата, но трудно стигаше до голови положения.

На почивката Донадони смени неубедителния Франческо Лоди с Касано и домакините продължиха да атакуват с всички сили. В 47-ата минута Кристиан Родригес стреля с глава, но
Никола Леали показа блестящ рефлекс и изби удара на уругваеца. В средата на втората част резервата Алехандро Родригес се озова на стрелкова позиция и можеше да вкара втори гол за Чезена, но бранител на Парма го блокира в последния момент. Малко по-късно късметът се усмихна на домакините и те изравниха с автогол на Емануел Кашоне.

Ентусиазирани след изравняването, футболистите на Парма обсадиха вратата на гостите в последните минути, но създадоха само една голова ситуация, която беше пропусната от Кристиан Родригес. Вместо това, в 89-ата минута една от редките атаки на Чезена донесе втори гол във вратата на Антонио Миранте. Негов автор стана Алехандро Родригес, който беше на точното място в наказателното поле и отблизо опъна мрежата.

В следващия кръг Парма гостува на Милан, а Чезена приема Лацио.