Берое спечели първата контрола

Тимът на Берое победи с 2:0 Верея в първа контрола за 2015 година. Головете паднаха в края на мача – първи точен бе Георги Костадинов в 84-ата, а Жуниор Мапуку отбелза за 2:0 в 89-ата минута. Участие в мача взе Антон Огнянов, който стана второто попълнение на „зелените“ в зимната селекция. В срещата се включиха и каращите проби в отбора Мариус Папшис, Владиславс Габовс и Павел Петков.

За Берое на вратата започна Илко Пиргов, който вече подписа договор по-рано този месец. Пред него в защита действаха Владиславс Габовс, който е латвийски национал и кара проби в отбора, Аласан Н’Диайе и Владимир Зафиров, както и Веселин Пенев. Игор Джоман и Елиаш бяха опорни халфове. Мариус Папшис заигра като дясно крило. Литовецът също кара пробен период в Берое. Самир Аясс бе зад нападателя, а от ляво игра Антон Огнянов, който участва в тренировките на клуба. В нападение започна Станислав Костов.

През цялото първо полувреме беройци бяха по-активният тим. В 8-ата минута Станислав Костов получи извеждащ пас, но топката бе прекалено дълга и Росен Андонов излезе и улови. Две минути по-късно Костов прекрасен извеждащ пас в ляво към Антон Огнянов, който навлизаше в наказателното поле, но Огнянов бе останал в засада.

В 14-ата минута Елиаш открадна топката и подаде към Станислав Костов, който потърси Папшис, но топката бе отбита в корнер в ляво от Росен Андонов. Минута след това Мариус Папшис центрира от корнер към далечната греда където Станислав Костов и Аласан Н’Диайе не се разбраха. Костов игра преди Аласан, който бе зад него, но топката не бе насочена добре и излезе в аут.

В 22-ата минута топката бе центрирана от дясно в наказателното поле за Станислав Костов, който засече добре с десния крак, топката облиза десния страничен стълб на пазената от Росен Андонов врата и излезе в аут.

Минута след това Веселин Пенев центрира от над 40 метра в наказателното поле, където Станислав Костов овладя отлично между двама защитници, но се оказа, че си е помогнал с ръка и реферът маркира това.

В 27-ата минута Мариус Папшис получи по дясното крило, овладя и стреля с левия крак от дистанция, но топката попадна в ръцете на Росен Андонов. Две минути по-късно Станислав Костов бе фаулиран от Славомир Събков на ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на Берое. Станислав Костов стреля директно от прекия свободен удар, но след рикошет в главата на съперник, който бе в стената топката излезе в ъглов удар.

Дълго подаване в 34-ата минута намери Самир Аясс в наказателното поле на Верея. Аясс се освободи от опеката на Живко Желев и стреля от малък удар, но Андонов изби в корнер. След изпълнението на първа греда на Папшис защитата на Верея изби.

Две минути след това Самир Аесс направи отличен рейд през центъра между трима играчи и пусна в ляво в коридор за Антон Огнянов. Крилото центрира по земя в наказателното поле, но нямаше негов съотборник, който да засече.

В 41-ата минута Владиславс Габовс изведе добре Костов, който продължи хитро в ляво за Игор Джоман, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Опорният халф си нагласи топката, но в последния момент удара му е блокиран от защитата на Верея.

При следващата атака Веселин Пенев подаде към Елиаш прехвърлящо, който с едно докосване свали за Антон Огнянов. Крилото стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Росен Андонов се намеси добре и улови.

В 43-ата минута Живко Желев стреля от пряк свободен удар, но право в стената. Топката се върна в него. Той центрира в наказателното поле, но кълбото бе хванато от Илко Пиргов. Той веднага подаде на скорост за Антон Огнянов, който напредна добре и пусна кълбото към Папшис. Литовецът пусна с едно докосване към Елиаш на ъгъла на наказателното поле. Бразилецът центрира към далечна греда, но Габовс остана под топката и бе извършил и нарушение в нападение.

След почивката единствено Мариус Папшис остана до 55-ата минута на терена когато бе заменен от друг играч на проби Павел Петков. На вратата застана Благой Макенджиев. В защита започнаха Пламен Тенев от дясно, Иво Иванов и Танко Дяков в средата и Георги Динков – в ляво. Георги Костадинов и Атанас Зехиров заиграха като опорни халфове. Папшис започна като дясно крило до смяната си с Петков, който остана на същия пост. Керкар и Гади се сменяха на постовете ляво крило и офанзивен полузащитник. Жуниор Мапуку заигра на върха на атаката.

В 49-ата минута Атанас Зехиров центрира много добре в наказателното поле, където Жуниор Мапуку засече с глава, но топката мина встрани от целта.

Десет минути по-късно Иван Винков пробва центриране от пряк свободен удар на 40 метра от вратата в наказателното поле към втората греда, но Макенджиев се извиси над всички и успя да улови.

В ответната атака Георги Динков направи много добро извеждащо подаване от ляво в дясната част на наказателното поле към Атанас Зехиров, който свали за Жуниор Мапуку. Росен Андонов успя да избие удара на Мапуку, а при добавката от изключително малък ъгъл конгоанецът не успя да намери целта.

В 70-ата минута Пламен Тенев комбинира с Жуниор Мапуку, топката бе центрирана от аут линията за Крис Гади, но бранител на Верея успя да изчисти в корнер. След изпълнението бранител на „сините“ игра с кълбото преди Танко Дяков и топката излиза в нов ъглов удар, този път от другата страна. След него не се случи нищо опасно.

Три минути по-късно след изненадващ удар от малък ъгъл на Жуниор Мапуку, защитник на символичните гости внимаваше и успя да избие в корнер. След изпълнението Танко Дяков засече с глава от границата на малкия пеналт, но топката мина на 50 сантиметра встрани от целта.

В 80-ата минута Тодор Тимонов стреля добре от 30-ина метра фронтално на вратата от пряк свободен удар, но Макенджиев внимаваше и улови.

Две минути по-късно Салим Керкар изпълни пряк свободен удар на метър от ъгъла на наказателното поле центрирайки към втора греда, но Танко Дяков праща топката над вратата.

Берое заслужено излезе напред в резултата в 84-ата миниута когато Атанас Зехиров и Павел Петков разиграха от дясно. Последният центрира в наказателното поле където Георги Костадинов засече и прати топката в мрежата за 1:0.

В 88-ата минута след центриране към Павел Петков той засече топката от въздуха, но след рикошет тя бе избита в корнер, но след центрирането на Керкар защитата се справи.

Минута след това Салим Керкар центрира от корнер, топката попадна в Георги Костадинов, който стреля, но не успя да намери вратата.

Вторият гол за „зелените“ дойде в 89-ата минута когато Атанас Зехиров достигна до топката и центрира на втора греда. Асен Желев увисна и Жуниор Мапуку прати топката в мрежата за 2:0.

Следващата контрола на Берое е на 24 януари от 14:00 часа срещу Ботев (Пловдив) на базата на „канарчетата“ в Коматево.

БЕРОЕ: Пиргов (46-Макенджиев), Габовс (46-Тенев), Ндиайе (46-Т. Дяков), Зафиров(46-Иво Иванов), Папшис (53-Пав. Петков), Джоман (46-Зехиров), Аясс (46-Костадинов), Елиаш (46-Гади), Огнянов (46-Керкар), Костов (46-Мапуку), Пенев (46-Динков)

ВЕРЕЯ: 12 Андонов, 3 Ж. Желев, 5 Ганев, 16 Илиев, 18 М. Здравчев, 14 Ан. Здравчев, 17 Събков, 99 Костов, 45 Димитров, 20 Колев, 10 Яшар
На полувремето влязоха: 21 Ас. Желев, 8 Митев, 6 Идризов, 19 Евтимов, 2 Али, 21 Боне, 7 Винков, 9 Тимонов, 4 Радев, 97 Шекеров

снимка: beroe.bg