Възходът на Ливърпул продължава с трети пореден успех далеч от дома (видео)

Ливърпул се доближи на четири точки от четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:0 Астън Вила като гост. Фабио Борини откри резултатa в 24-ата минута, а след почивката пропусна да отбележи и втори гол. Tова обаче направи резервата Рики Ламбърт, който се разписа в 79-атa минута, узаконявайки третата поредна победа на мърсисайдци като гост.

Ливърпул беше без своя капитан Стивън Джерард, който получи контузия по време на двубоя със Съндърланд през миналата седмица. За сметка на това в състава се завърна Рахим Стърлинг. За Астън Вила дебютира новото попълнение Карлес Хил, който се появи в игра в 59-ата минута.

Преди двубоя феновете на бирмингамци заплашиха, че ще протестират срещу ръководството, като оставят празни местата си на "Холт Енд" в първите осем минути на двубоя. Пол Ламбърт обаче призова привържениците да не правят това, което даде резултат и броят на празните седалки бе незначителен.

Ливърпул бе далеч по-добрият отбор през първата част и закономерно селекцията на Брендън Роджърс излезе напред в резултата в 24-ата минута, когато Фабио Борини се хвърли напред и засече от въздуха центриране на Хендерсън за 0:1. До почивката Филипе Коутиньо и Стърлинг пропуснаха две много добри възможности да удвоят.

Пет минути след подновяването на играта Шкъртел засече с глава, Борини пропусна да засече, а Гузан успя да докосне топката, която срещна гредата.

Последваха силни минути за домакините, като първо Миньоле спаси много опасен удар на Бентеке, а след това Бейкър стреля с глава над вратата. Резервата Рики Ламбърт обаче донесе спокойствие на гостите в 79-ата минута след хубав удар от границата на наказателното поле.

Това е шести пореден шампионатен мач за Ливърпул без загуба, докато Астън Вила не успява да стигне до победата вече седми пореден двубой. Мърсисайдци са на шеста позиция с актив от 35 точки, докато Астън Вила е 14-и с 22 пункта.