Реал Мадрид отново се качи на победните релси (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надигра убедително с 3:0 гостуващия Еспаньол в среща от 18-ия кръг на Примера дивисион. Хамес Родригес (12), Гарет Бейл (28) и Начо Фернандес (76) зарадваха "Сантиаго Бернабеу". "Белите" се справиха с "папагалчетата", въпреки че Фабио Коентрао беше изгонен в 52-ата минута. Така след две поредни загуби европейският и световен шампион се поздрави с победата за първи път през 2015 година.

Реал Мадрид - Еспаньол Кристиано Роналдо се завърна в стартовия състав, след като изигра по-малко от полувреме през седмицата. Рафаел Варан смени поуморения Серхио Рамос, а Алваро Арбелоа влезе на мястото на Даниел Карвахал. В последния момент Марсело отпадна поради в болки гърба. Серхио Гонсалес разчиташе в нападение на Серхио Гарсия и Фелипе Кайседо.

Реал Мадрид - Еспаньол Преди срещата капитанът на "белите" Икер Касийяс показа на публиката последния спечелен трофей - световната клубна купа. Мачът започна с първи шут на гостите от Барселона: още в 52-ата секунда Фелипе Кайседо стреля покрай гредата. Постепенно "лос меренгес" започнаха да щурмуват вратата на Кико Касийя. В деветата минута Карим Бензема подаде триково към Хамес Родригес, но при шута топката попадна в гърба на Виктор Санчес. Минута по-късно френският нападател разтресе близката греда след бомбен шут от въздуха от около 18 метра.

Реал Мадрид - Еспаньол В 12-ата резултатът вече беше открит. CR7 опъна превъзходен диагонален пас към наказателното поле, Бейл върна топката назад, където непокритият Хамес Родригес мигновено стреля ниско и неспасяемо от 16 метра - 1:0. В 16-ата Рафаел Варан се ориентира добре при корнер, Касийя увисна, но френският защитник насочи малко над гредата.

Реал Мадрид - Еспаньол "Лос бланкиблаус" губеха лесно топката, а в отбрана често допускаха неточности. Така в 24-ата минута Роналдо беше оставен абсолютно сам, но не получи от колумбийския си съотборник. В 28-ата Бейл отбеляза превъзходно попадение от пряк свободен удар. От около 23 метра уелсецът шутира в ъгъла на стената, насочи топката неспасяемо в горната част на вратата и след отбиване в напречната греда кълбото влезе в мрежата.

Реал Мадрид - Еспаньол В 30-ата Икер показа неувереност, но бързо "захлупи" топката преди да се получи добавка. Алваро Гонсалес атакува остро Роналдо в гръб и португалецът поиска наказание за бранителя, но реферът подмина положението. Към края на полувремето каталунците се опитаха да задържат по-продължително топката и стигнаха само до няколко безобидни центрирания най-вече от левия фланг. Близо до другата врата Бензема сбърка на два пъти при опасни контри.

Реал Мадрид - Еспаньол Второто полувреме започна по интересен начин. В 50-ата минута Фабио Коентрао и Хосе Каняс се хвърлиха рисковано на шпагат, като се получи тежък и за двамата сблъсък. Съдията Фернандес Борбалан счете, че вината е изцяло на португалския бек и му показа директен червен картон. Това разгневи Роналдо и му докара жълт картон. В 54-ата се стигна до нов спорен момент, след като Иско се подхлъзна и неволно удари топката с ръка в своето наказателно поле. Реферът не спря играта.

Реал Мадрид - Еспаньол В 56-ата "лос бланкос" изградиха силна атака, завършила с блокиран шут на Роналдо. Въпреки кадровия си пасив тимът на Карло Анчелоти създаваше опасните положения. Така в 57-ата минута крачка не стигна на Бейл, а в 61-ата Хуан Фуентес блокира CR7. В 72-ата Бейл направи много сериозен пропуск и Роналдо се ядоса, че не получи топката. Уелсецът надбяга защитниците и търкули топката покрай вратаря в аут.

В 76-ата резервата Начо Фернандес овладя сам в наказателното поле и шутира под краката на вратаря - 3:0 за домакините. В 81-ата Иско стреля технично от 19 метра и Касийя извади топката в ъглов удар. До края гостите от "Power8 Stadium" не намериха път за опасен удар.

Реал Мадрид ще остане лидер и след този кръг. Следващият мач на "белите" е след четири дни - реваншът с Атлетико Мадрид за Купата на краля. Преди това обаче предстои друго важно събитие, чакано от феновете на мадридския тим. Утре се очаква Кристиано Роналдо да вдигне третата си "Златна топка".

Снимки: Getty Images/Guliver