Планът на Гигов успя - окрилен Локо Сф разпиля Локо Пд на "Лаута" и ще зимува на трето място (видео)

Отборът на Локомотив (София) постигна гръмка победа. Столичани се наложиха като гост с 4:0 над Локомотив (Пловдив) в първи мач от 19-ия кръг на "А" група и ще зимуват на трето място. Два гола отбеляза Ламжед Шехуди (29,45), а по едно добавиха Марко Ранджелович (21) и Даниел Генов (40).

По този начин планът на собственика на клуба Николай Гигов успя. Босът на "червено-черните" изплати няколко заплати непосредствено преди двубоя и неговите играчи бяха мотивирани до краен предел.

Срещата бе от стратегическо значение за гостите за участие през пролетта в първата шестица. Тимът на Димитър Васев събра актив от 32 точки с цели пет повече от седмия в класирането - Ботев (Пловдив).

Първото попадение за гостите отбеляза Марко Ранджелович в 21-ата минута, след като се възползва от центриране от фаул. При тази ситуация обаче имаше засада.

Окрилени от сравнително ранния гол гостите се хвърлиха още по-смело в атака и резултатът от усилията им не закъсня.

В 29-ата минута Ламжед Шехуди вкара втори гол. Футболистът се разписа с глава след центриране на Том.

В 39-ата минута "смърфовете" поискаха дузпа, след като Якимов шутира в наказателното поле, а топката се отклони първо от крака на Румен Трифонов, а после го удари в ръката. Реферът Ивайло Стоянов обаче даде ясен знак играта да продължи.

Минута по-късно Локо Сф до голяма степен сложи точка на спора. Даниел Генов развинти защитата на домакините и с удар по тревата не остави шанс на стража Витанов.

В 45-ата минута Шехуди окончателно уби интригата, след като бе оставен напълно непокрит на няколко метра от вратата и вкара за 0:4.

През втората част срещата се доиграваше. Локо Сф намали темпото и по-рядко стигаше до опасни ситуации.

Въпреки това гостите съвсем спокойно можеха да стигнат до пети гол. В 63-ата минута Румен Трифонов бе изведен по лявото крило и намери добре Владислав Романов, който не успя да засече топката на няколко метра от голлинията.

Последва атака на домакините, при която Врийзе излезе на отлична позиция, но под ъгъл не успя да вкара на празна врата.

До края на срещата двата тима заложиха повече на подавания встрани и назад, и съвсем логично головите положения не изобилстваха.

ЛОКО ПД - ЛОКО СФ 0:4

0:1 Ранджелович 21